brak podpisu zarządcy

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 11 gru 2013, 10:34

złożono wniosek bez podpisu zarządcy z uwagi na konflikt, umowa najmu jest ważna opłaty aktualne . Co dalej
~Kaśka

Napisano: 11 gru 2013, 10:35

moglas nie przyjmowac
~hala

Napisano: 11 gru 2013, 10:41

wzywasz na podstawie 64 KPA do uzupełnienia wniosków
Art.64.§2.Jeżeli podanie nie czyni zadość innym wymaganiom ustalonym w przepisach prawa, należy wezwać wnoszącego do usunięcia braków w terminie siedmiu dni z pouczeniem, że nieusunięcie tych braków spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania

a co do ~hala nie masz racji nie masz prawa nie przyjąć wniosku ........
~małe ww

Napisano: 11 gru 2013, 11:51

pozostawiasz wniosek bez rozpatrzenia, jako że strona postepowania nie jest Zarządca.
Nie możesz zarządcy wezwać do uzupełnienia wniosku o brakujący podpis.
Formularz wniosku jest dokumentem urzędowym na którym jest informacja ze pkt. .... potwierdza zarządca.
Brak podpisu jest jednoznaczny z brakiem formalnym, ale nie podlegajacym uzupełnieniu na podst. KPA.
Warto pod wniosek doczepic notakę słuzbową z info które otrzymalismy od wnioskodawcy, dlaczego brak jest podpisu zarządcy np. spór....
~qwe

Napisano: 11 gru 2013, 12:09

odpowiedziało mi dwóch prawnków w tej sprawie przeczytajcie

1 stoi na stanowisku że należy wszcząć postępowanie wezwać zarządce i wnioskodawce i wydać pozytywnie decyzje kierując się dobrem wniskodawcy ponieważ jest to osoba zasłużona dla kraju ,86 lat,od 40 lat mieszka w tym lokalu kiedyś był to przydział lokalowy / nie wypowiedział się do końca co z wypłatami dodatku mieszkaniowego bo on musi iść na zarządce , może myśli że można wypłacić cały wnioskodawcy/

2 wydać decyzję pozytywną poniważ zarządca nie jest stroną i w ustawie nie ma na to odmowy a w razie odesłania przyznanej kwoty dodatku mieszkaniowego przez zarządce ustanowić depozyt
~Kaśka

Napisano: 11 gru 2013, 12:12

Kaśka ..... jeden prawnik to Bolek a drugi Lolek ? ;)
~małe ww

Napisano: 11 gru 2013, 13:33

dokładnie nie wiem co mam robić
~Kaśka

Napisano: 11 gru 2013, 15:45

Ja miałam teraz identyczny dylemat i mam opinie z Ministerstwa, że należy pozostawić bez rozpatrzenia.
~Agata

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]