repatrianci - dochód

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 15 mar 2014, 15:45

Czy wliczacie do dochodu pomoc finansową gminy udzielaną repatriantom? U mnie w pracy zdania są podzielone. Gmina wypłaca repatriantom środki finansowe na pokrycie bieżących wydatków i nie jest to żaden z zasiłków celowych, okresowych itp. Nazwane to jest pomoc finansowa dla repatriantów. Według mnie te pieniądze należy wliczyć do dochodu. Poza tym rodzina ubiegająca się o dodatek mieszkaniowy miała także do stycznia tego roku opłacanie przez gminę mieszkanie. Czy te środki również należy wliczyć do dochodu? Pieniędzy tych rodzina nie dostawała do ręki, bo gmina przelewała bezpośrednio na rachunek właściciela nieruchomości. Opłata ta jednak określona została jako pomoc dla repatriantów w ponoszeniu opłat za mieszkanie.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
~Klaudia

Napisano: 16 mar 2014, 14:19

ja bym wliczała...

bo przyjmuje WSZELKIE przychody, oprócz tych wymienionych w ustawie,
skoro w katalogi dochodów których się nie wlicza nie ma wymienionej pomocy dla repatriantów... oznacza to że należy wliczać...
~gorzatka

Napisano: 17 mar 2014, 10:27

Ja również bym wliczyła te świadczenia. W ogóle jakiekolwiek nie-wliczanie czegokolwiek jest w mojej ocenie chore. Niby z jakiej racji, jeśli ktoś dostaje pieniądze, jednemu się liczy, a drugiemu nie? Zasiłki pielęgnacyjne wypłaca się w banknotach z Eurobusiness czy jak? :/
~Krwawa

Napisano: 17 mar 2014, 16:04

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że macie na myśli jedną i drugą formę pomocy. Bo o ile w przypadku pokrycia kosztów bieżącego utrzymania jest wypłacana określona kwota repatriantowi, to o tyle środków na opłatę czynszu nie dostaje do ręki.
~Klaudia

Napisano: 17 mar 2014, 16:38

Nie szkodzi. W naturze też można zaliczać, chyba że to faktycznie z tzw. >pomocy społecznej< zgodnie z ustawą.
~jh

Napisano: 17 mar 2014, 16:51

Oba przypadki to dochód...
~Krwawa

Napisano: 17 mar 2014, 16:56

Bardzo dziękuję za pomoc.
~Klaudia

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]