Zmiana składu gospodarstwa domowego

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 14 mar 2016, 20:23

Słuchajcie: ile osób uwzględnić wydając decyzję:
Wnioskodawca w dniu składania wniosku w lutym wskazał, że gosp dom składa się z 9 osób (dochody za 9 osób w deklaracji).
W trakcie wywiadu złożył pisemne oświadczenie, że 10 marca syn z rodziną się wyprowadził. Zmienił sie skład gosp domowego w marcu na 5 osób. Ile osób uwzględnić do DM i za ile brać dochód do wydania decyzji?Decyzja będzie wydana w marcu, wypłata od 01 marca.Proszę o wskazówki
Młoda44
Praktykant
Posty: 41
Od: 15 wrz 2015, 18:15


Napisano: 14 mar 2016, 23:00

Z powyższego wynika, że zmiana nastąpiła — można rzec — po terminie, więc należy uznać wniosek w pierwotnej postaci.
PCW
Inspektor
Posty: 2744
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 15 mar 2016, 9:55

art. 7 ust 10 ustawy
brodafix

Napisano: 15 mar 2016, 10:34

brodafix brawo brawo za interpretację podpowiedz trafiona jak kulą w płot :lol:

10. Zmiany danych zawartych we wniosku lub deklaracji złożonej przez wnioskodawcę, które nastąpiły w okresie 6 miesięcy od dnia przyznania dodatku mieszkaniowego, nie mają wpływu na wysokość wypłacanego dodatku mieszkaniowego.
małe ww
Podinspektor
Posty: 1116
Od: 11 kwie 2014, 9:44

Napisano: 15 mar 2016, 10:58

PCW udzielił odpowiedzi, ja dodałem przepis z naszej ustawy, który o tym mówi- więc nie wiem z czego tu się małe ww śmiać ???
brodafix

Napisano: 15 mar 2016, 11:03

ten przepis stosuje się po wydaniu decyzji a nie przed (pogrubiłem ten fragment)
małe ww
Podinspektor
Posty: 1116
Od: 11 kwie 2014, 9:44

Napisano: 15 mar 2016, 12:20

wnioskodawca składa wniosek w lutym 2016r.
10 marca 2016r.- wyprowadza się syn z rodziną
dodatek mieszkaniowy będzie przyznany od 01.03.2016r na okres 6 miesięcy
a więc zmiana danych zawartych we wniosku nastąpiła już w okresie 6 miesięcy od dnia przyznania dodatku mieszkaniowego
moim zdaniem data wydania decyzji nie ma tu znaczenia
dniem przyznania dodatku mieszkaniowego jest od 01.03.2016r
brodafix

Napisano: 15 mar 2016, 12:33

ale się uparł ..... a przeczytaj ze zrozumieniem
Kod: Zaznacz cały
Decyzja będzie wydana w marcu
kluczowym jest słowo BĘDZIE ..... jak na razie się toczy postępowanie administracyjne a więc NIE MA JESZCZE PRZYZNANEGO DODATKU....... w związku z czym art 7 ust 10 nie ma tu odniesienia
małe ww
Podinspektor
Posty: 1116
Od: 11 kwie 2014, 9:44

Napisano: 15 mar 2016, 15:16

kluczowym
to w tym przypadku jest sformułowanie "data złożenia wniosku" a z niego wynika, iż kluczową datą dla organów w orzekaniu w kwestii dodatku mieszkaniowego, jest data złożenia wniosku.
Zgodnie z art. 7 ust.5 ustawy- dodatek mieszkaniowy przyznaje się na okres 6 miesięcy, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po dniu złożenia wniosku. Tak więc ocena istnienia przesłanek do uzyskania dodatku dokonywana jest w momencie przyznawania dodatku na dany sześciomiesięczny okres
brodafix

Napisano: 15 mar 2016, 15:26

reasumując:
w powyższym przypadku moim zdaniem decydujące znaczenie będzie miał stan faktyczny i prawny w dacie złożenia wniosku a nie w dacie orzekania .
brodafix

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]