Początkujący pracownik socjalny/wywiad cz II

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 lut 2018, 21:19

Od dwóch dni pracuję jako pracownik socjalny. Studia skończyłam 7 lat temu i w głowie pustka :( Dostałam umowę na zastępstwo i od razu kazano mi wypłynąć na szeroką wodę a ja jestem zielona. Przydzielono mi konkretny teren , który wcześniej miał pracownik socjalny ,którego zastępuje. Dziś do Mopsu przyszło mi pismo z innego OPS-u bym przeprowadziła wywiad środowiskowy cz II Z pewną Panią , która jest zobowiązana do pomocy na rzecz syna, który ubiega się o pomoc finansową. Przeglądam ten kwestionariusz i zastanawiam się co np wpiszę w punkcie 3 . tj. "ustalona z osobą forma i wielkośc pomocy". Czy tutaj ustalam z klientem konkretną kwotę? Skąd mam wiedzieć jakie są przedziały finansowe? I w ogóle przykładowo co wpisać w swoich wnioskach ogólnie? Pomocy :(
entropia
Praktykant
Od: 13 lut 2018, 20:46

Napisano: 14 lut 2018, 8:09

Jak nie jest w stanie mu pomoc to piszesz że nie zobowiązuje się do udzielania pomocy finansowej.We wnioskach opisz jej syt.doch.zdr.wydatki a na końcu napisz; wnioskuję odstąpienie od obowiązku alimentacji na rzecz.syna/córki.
ttt
Stażysta
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 14 lut 2018, 8:19

Tak po ludzku: analizujesz dochody i ponoszone z nich wydatki, oceniasz czy są w stanie pomóc. U nas klient sam pisze ,że się zobowiązuje lub nie..... a ty na końcu widzisz możliwość pomocy i uzasadniasz lub nie i uzasadniasz,
Wredniocha
Referent
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 17 lut 2018, 15:58

Dziękuję Wam
entropia
Praktykant
Od: 13 lut 2018, 20:46

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]