piso do siostry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 lis 2013, 10:19

czy moge napisać pismo do siostry klienta, aby mu pomogla w okresie zimowym. sprzedal ziemię i rozdał pieniądze siostrom.
jakiej treści powino być pismo
~ops


Napisano: 22 lis 2013, 12:25

W innym poście zadawałaś podobne pytanie.

Skoro klient sprzedał ziemię i dał kasę siostrom to logiczne powinno być,ze powinni mu pomóc.
Na jego wniosek o zasiłek dałabym odmowę z powodu przekrocznenia dochodu i żadnego pisma bym do sióstr nie wysyłała jeżeli się tak upierasz z tym pismem to raczej sprządziłabym wywiad alimentacyjny z nimi na rzecz pomocy bratu.
~Iza

Napisano: 22 lis 2013, 13:18

Siostry nie są zobowiązane do alimentacji.
Jeżeli sprzedał ziemię, to policz mu ten dochód, podziel przez 12 m-cy i odmów pomocy.
Wg mnie - w świetle obowiązującego prawa - do niczego nie możesz zmusić sióstr klienta, a jedynie grzecznie poprosić o pomoc bratu.
~Esia

Napisano: 22 lis 2013, 13:23

Wiem,ze siostry nie są zobowiązane do alimentacji ,ale do dobrowolnej można sporządzić wywiad i czasem to bardzo pomaga bo to zobowiązuje
~Iza

Napisano: 22 lis 2013, 13:33

jak to nie są?

Obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych (dzieci, wnuki) przed wstępnymi (rodzicami, dziadkami), a wstępnych przed rodzeństwem; a równocześnie krewnych bliższych stopniem przed dalszymi.
~madzia

Napisano: 22 lis 2013, 13:40

Krewnych w tym samym stopniu obciąża obowiązek alimentacyjny w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym.
Krewni z linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, dzieci) oraz rodzeństwo zobowiązani są do wzajemnej alimentacji, jeżeli osoba do tego uprawniona znajduje się w potrzebie.
~madzia

Napisano: 22 lis 2013, 13:42

Mam podobne zdanie jak Esia.
~wwz

Napisano: 22 lis 2013, 14:06

skąd w was to przekonanie że siostra (rodzeństwo) nie jest zobowiązane do alimentacji?

DZIAŁ III OBOWIĄZEK ALIMENTACYJNY

Art. 128. KRiO
Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo.
~madzia

Napisano: 22 lis 2013, 14:34

Sugerując się art. 61 uops p. Dyrektor Wydziału (naszego województwa) powiedziała, że u rodzeństwa nie należy robić wywiadów alimentacyjnych także do innych form pomocy.
~wwz

Napisano: 22 lis 2013, 15:44

OPS nie dochodzi zwrotu wydatków od rodzeństwa i nie przeprowadza wywiadów, ale do sądu Twój klient może się zwrócić.
~Ola


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]