dwa miejsca pracy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 gru 2013, 10:22

Jak to jest w polskim prawie pracy, czy pracując na pełnym etacie w jednym miejscu pracy moge podjąć zatrudnienie w innym miejscu, np. na pól etatu, na umowę zlecenie lub umowę o pracę. JAk byłoby korzystniej? Czy muszę pytać o zgodę kierownictwo w pierwszym miejscu pracy? Dodam, że pracuję w systemie zadaniowego czasu pracy i mogę sam regulować sobie godziny pracy.
~piotr


Napisano: 05 gru 2013, 10:46

z tego co wiem to mozna podjac dodatkowe zatrudnienie ale pierwszy pracodawca musi wyrazic na to zgode. Sam znam osoby bo maja kilka etetów np. 1/2, 1/4 i 1/4 w 3 roznych firmach. Znam tez osobne co pracuje na caly etat i ma dodatkowo 1/4
~ww

Napisano: 05 gru 2013, 10:52

jesli jestes pracownikiem samorządowym, to nie musisz wcale pytać o zgodę.
twoje dodatkowe zatrudnienie nie może jedynie pozostawać w sprzeczności i byc związane z zajęciami w ramach I zatrudnienia,oraz wywoływac uzasadnionych podejrzeń ostronniczość - art.30 ust. 1 ustawy o pracownikach samorządowych.
~mk

Napisano: 05 gru 2013, 11:32

Nie jest potrzebna żadna zgoda.
~Wredna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]