dożywianie dzieci złożone w grudniu

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 sty 2014, 23:00

Witam w grudniu złożyłam wniosek na zakup żywności w grudniu i dożywianie dzieci w szkołach od stycznia. Pieniądze na zakup przyszły, ale dzieci nie mają dożywiania w szkole. Czy to tak może być? Kryterium dochodowe (150%) było spełnione.
~jaga


Napisano: 04 sty 2014, 1:02

Pewnie kierownik nie zrobił przetargu na nowy rok. Rządać wydania decyzji i odwoływać się do skutku!
~anna

Napisano: 04 sty 2014, 1:20

Koniecznie, i pozwać to dziadostwo do sądu!!
~MSC

Napisano: 04 sty 2014, 18:56

Od stycznia br. nastąpiła zmiana przepisów, aby żywić dzieci z rodzin ,w których dochód przekracza 100 % kryterium rada gminy/miasta musi przyjąć stosowną uchwałę podwyższającą kryterium umożliwiające przyznanie obiadów stąd pewno decyzja odmowna. Po wejściu w życie w/w uchwały można się ponownie ubiegać o dożywianie.
~iza

Napisano: 04 sty 2014, 21:13

dzieci mają jeść, koniec i kropka.
~tołdi

Napisano: 04 sty 2014, 21:26

iza przestań ściemniać z tymi przepisami, dzieci w szkole od wtorku mają mają zjeść obiad, chyba że iza ze swojej pensji je wyżywisz.
uchwała to ma być tylko po to aby gmina dostała 60% kasy z budżetu centralnego.
~al

Napisano: 05 sty 2014, 2:51

Kto kogo napuszcza?
~?

Napisano: 05 sty 2014, 11:18

al, mylisz się. a podstawa prawna (obowiązująca ) pozwalająca na przyznanie posiłków dzieciom, których dochód rodziny przekracza 100 %?
Iza ma w części rację. Wydaje mi się, że ośrodek przyznał zasiłek celowy specjalny na żywność, natomiast na posiłek jako pomoc niepieniężną nie mógł tego zrobić i czeka jeszcze na uchwałę swojej gminy. Bez uchwały jedyna możliwość to przyznanie posiłków pod warunkiem częściowego zwrotu, z którego zresztą można w indywidualnych sprawach zwolnić całkowicie.
~ehh

Napisano: 05 sty 2014, 14:36

ehh a gdzie masz napisane że świadczenia niepieniężne jakimi są posiłki należy przyznawać w oparciu o kryterium art 8?
~traw

Napisano: 05 sty 2014, 15:30

a gdzie masz? przeanalizuj art. 96 ust 2 ustawy, z tym, że posiłek uważam za pomoc rzeczową , pomimo art. 36 ustawy.
~ehh

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]