SEPI-Powiatowe Urzędasy Publiczne

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 31 ]

Moderator: heiland

Napisano: 04 sty 2014, 15:19

Informacja dla jednostek realizujących pomoc społeczną i świadczenia rodzinne w zakresie wymiany informacji przy korzystaniu z systemu SEPI.

W związku z faktem, że od dnia 02.01.2014 r. do tut. Urzędu zgłaszają się osoby bezrobotne
po zaświadczenia celem uzyskania m.in. świadczeń z ops-ów, przypominam, że zgodnie
z podpisanymi w dniu 07.10.2013 r. umowami wymiana informacji w sprawie udostępniania danych winna odbywać się za pomocą systemu SEPI (Samorządowej Elektronicznej Platformy Informacyjnej).

Stąd osoby zgłaszające się do Urzędu od dnia 07.01.2014 r. będą odsyłane bez uzyskania wymaganych zaświadczeń.

Dyrektor
Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie
Lucjan Zbigniew Tomasiak

----------------------

Panie dyrektorze. Proszę podać podstawę prawną na której, odmówi mi wydania zaświadczenia?
social worker
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 20
Od: 02 maja 2012, 12:11
Polska


Napisano: 04 sty 2014, 18:22

SEPI się nie sprawdza. Na zaświadczenia trzeba długo czekać 4-5 dni i bardzo często nie można uruchomić programu, dlatego wysyłamy do was bezrobotnych.

~hanka

Napisano: 04 sty 2014, 19:52

U nas działa bez zarzutu. Bywa, że zaświadczenie jest dostępne tego samego dnia.
Pozdrawiam, jestem z woj. warm.-maz.
~Dana

Napisano: 04 sty 2014, 20:48

Ale cwaniak. Modelowy przykład spychologii pod dowolnym pretekstem...
~Adamobójca

Napisano: 04 sty 2014, 21:57

u nas też jest szybka odpowiedz bardzo się przydaje
~ewa

Napisano: 04 sty 2014, 23:43

Pewnie, że nie ma podstawy prawnej.
~adi

Napisano: 09 sty 2014, 1:13

słuchaj gościu.
masz narzędzie do szybkiej wymiany danych to siejesz ferment.
wstyd....
~japski

Napisano: 09 sty 2014, 10:57

SEPI powinno służyć pomocą, jednakże żaden urzędnik PUP nie ma prawa odmówić wydania zaświadczenia o ile klient tego żąda. KPA nadal obowiązuje i SEPI nie wyłącza jego stosowania. Powinni ewentualnie wydać postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia, oczywiście z podaniem przyczyn i podstawy prawnej, a nie ODSYŁAĆ. W KPA nie ma instytucji \" odsyłanie\".
Organ admin. publicznej wydaje zaświadczenie na żądanie osoby ubiegającej się. OPS-owi mogliby odmówić, o ile funkcjonuje już SEPI powołując się na porozumienie i jego treść, klientowi już nie.
~madame

Napisano: 09 sty 2014, 11:11

Social Workerze ---> Tu masz podstawę prawną KPA

Art. 220. § 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:
1) znane są one organowi z urzędu;
2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:
a) posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,
b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,
c) wymiany informacji z innym podmiotem publicznym na zasadach określonych w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,
d) przedstawionych przez zainteresowanego do wglądu dokumentów urzędowych (dowodu osobistego, dowodów rejestracyjnych i innych).
~BadAss

Napisano: 23 lut 2014, 21:48

Sepi wolno działa, dodatkowe obciążenie dla prac. socjal. Zamiast pracy z ludźmi, mam pracę z komputerem i biurokracją :(
~niebieska

Następna

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 31 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]