Decyzje na dozywianie

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 sty 2014, 12:57

Jak dożywiacie dzieci do 100% to w podstawie prawnej wpisujecie tą uchwałę rady ministrów z dnia 10 grudnia 2013? czy tylko opieracie się na ustawie o pomocy zaznaczam, że my nie mamy jeszcze uchwał na te 150% )
~ola


Napisano: 09 sty 2014, 13:13

posiłki w szkole, dochód do 100 % kryterium dochodowego
Na podstawie art. 106 ust.1, art. 7 w związku z art. 96 ust. 2 oraz art.17 ust.1 pkt 14, art.48 ust.1, 4 i 5 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2013r, poz.182 z późn. zm.) w związku z Uchwałą Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014–2020 (M.P. poz. 1024) oraz § 1 pkt 1 lit. b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 lipca 2012r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. z 2012r., poz. 823) po rozpatrzeniu wniosku z dnia …………… Pana/i ……………………………….. zam. ul. …………………………………………………. w sprawie przyznania pomocy w formie posiłków dziecku / dzieciom
Kasia
~Kasia
Inspektor
Posty: 2002
Od: 29 mar 2007, 16:54
Ryczywół, Polska

Napisano: 09 sty 2014, 13:14

posiłki żłobek,przedszkole, dochód do 100 % kryterium dochodowego
Na podstawie art. 106 ust. 1, art. 7 w związku z art. 96 ust. 2 oraz art. 17 ust. 1 pkt 14, art. 48 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2013 r, poz. 182 z późn. zm.) w związku z uchwałą Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014 - 2020 (M.P. poz. 1024) oraz § 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 lipca 2012 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. z 2012r., poz. 823) po rozpatrzeniu wniosku z dnia ..................... Pana/i ……………………….................................................. zam. ul.……………………………………………………….. w sprawie przyznania pomocy w formie posiłków dziecku / dzieciom
Kasia
~Kasia
Inspektor
Posty: 2002
Od: 29 mar 2007, 16:54
Ryczywół, Polska

Napisano: 09 sty 2014, 13:15

Dzwoniłam do uw i nie należy wpisyawć uchwały Rady ministrów tok poinformował mnie wydział kontroli tylko ustawa o pomocy społecznej.
Uchwała rady ministrów jest ich wewnetrzym prawem i nas nie dotyczy
~elka

Napisano: 09 sty 2014, 13:23

to znowu każdy inaczej robi w tym roku to masakra z tym dozywianiem...
~ola

Napisano: 09 sty 2014, 14:19

elka
ma racje to wewnętrzny akt prawny a nie stanowiący prawo. To można traktować jako wytyczne a nie jako podstawę prawną.
~Wredna

Napisano: 09 sty 2014, 16:30

Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt. 2, art. 17 ust. 1, pkt. 14, art. 36 pkt. 2 lit. j art. 48 ust. 4 i 5, art. 102 ust. 1 art. 106 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz.U. z 2013r. poz. 182 z późn. zm§1 pkt. 1 lit. b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 lipca 2012 r w sprawie zweryfikowanych kreyteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. z 2012 r Poz. 823) oraz art. 104 i 108 Kodeksu Postępowania Administracyjnego z dnia 14 czerwca 1960roku (tekst jednolity Dz.U. z 2013 r. poz.267)
~ola

Napisano: 09 sty 2014, 16:31

czyli w/w podstawa prawna jest dobrze?
~ola

Napisano: 09 sty 2014, 16:33

tak dobrze
~ela

Napisano: 09 sty 2014, 23:49

ale dlaczego w podstawie prawnej do posiłków art.8 ust.1 pkt.2 skoro posiłek jest świadczeniem niepieniężnym i nie stosuje się art.8
~maria

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]