zasiłek stały syn( były wychowanek placówki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 lut 2014, 17:44

Witam !
Jak przyjąć dochód do zasiłku stałego klienta ,którego syn jest byłym wychowankiem placówki opiekuńczej( domu dziecka nie rodzinnego) i
otrzymuje pomoc z PCPR z tytułu kontynuowania nauki około 420 zł
Czy wliczać taki dochód do 2 osobowej rodziny ? ( art.10 ustawy)
Dodatkowo dochodem jest świadczenie alimentacyjne z funduszu ( pobiera syn) oraz dodatek mieszkaniowy na 2 osoby i zasiłek rodzinny na dziecko.
Wcześniej gdy obowiązywało stare orzeczenie ,od decyzji zmieniającej (w momencie przyznania zasiłku rodzinnego) klient się odwołał i wówczas pomoc na kontynuowanie nauki nie była wliczona.
SKO we Wrocławiu odniosło się tylko do braku 2 oświadczeń ze strony syna i i ojca ,że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. N
Od lutego jest nowe orzeczenie a ja ma wątpliwości czy wobec powyższego
powinnam wliczyć tego rodzaju pomoc.?
Proszę o opinię
~iwona


Napisano: 03 lut 2014, 17:50

Po pierwsze co nie wlicza się do dochodu rodziny niezbędnego do ustalania przyznania świadczenia to masz w art. 8 ust. 4. Tam świadczenie - kontynuowanie nauki nie jest wyliczone a więc je wliczasz. W art. 37 dot. zasiłku stałego też nie ma przepisu który by to świadczenie wykluczał, mówi tylko o zasiłku okresowym. Stąd wniosek , że kontynuowanie nauki to świadczenie, które musisz wliczyć do dochodu
~ja

Napisano: 04 lut 2014, 17:26

dzięki
~iwona


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]