DOŻYWIANIE PONAD 150%

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 lut 2014, 13:01

wg wyjaśnien ministerstwa środki na dozywianie dla osób ponad 150% nie powinny być zaliczane do wkładu własnego - czy to znaczy że pomimo podjęcie programu osłonowego dożywianie dla tych osób ma być realizowane poza programem?
~anna


Napisano: 05 lut 2014, 13:17

jesli ktos ma dochod pow. 150 % kryterium nie potrzymuje pomocy na dozywianie
~rem

Napisano: 05 lut 2014, 13:29

Powyżej 150% nie ma jedynie dofinansowania z programu dożywiania. Posiłek można przyznać na podstawie ustawy o pomocy społecznej.
~Tomek

Napisano: 05 lut 2014, 17:45

Zgadzam się z Tomkiem, pragnę tylko dodać że wydatki poniesione dla tych osób nie będą wliczane jako wkład własny do programu. Informacja z Wydziału Polityki Społecznej.
~młoda stara

Napisano: 05 lut 2014, 17:47

Dodam, że powinna być uchwała gminy o odpłatności tych osób
~młoda stara

Napisano: 05 lut 2014, 21:24

Dożywiać dzieci w szczególnie uzasadnionych przypadkach.
Program osłonowy, bez wywiadu i decyzji tak napisano w uchwale.
Nie widziałam tego pisma , ale z tego co tu przeczytałam to można dożywiać ale pieniążki nie mogą być z \"programu\".
Więc jak taki posiłek przyznawać ? chodzi mi o sprawy papierkowe, nie księgowe,może ja coś żle rozumuję?
~kt

Napisano: 06 lut 2014, 11:31

Poza programem dożywiania jest \"normalny\" posiłek z ustawy o pomocy społecznej (art. 48). W Pomoście kod rodzaju świadczenia 202.
~Tomek

Napisano: 06 lut 2014, 13:49

Program osłonowy dotyczy tylko dożywiania na wniosek dyrektora szkoły punkt V.2. Uchwały, czyli jest to dożywianie bez decyzji administracyjnej i ja wliczam je do programu.
A posiłki powyżej 150% przyznane decyzją administracyjną uważam tak jak \"Tomek\" z art. 48 z ustawy o pomocy społecznej.
~ewa

Napisano: 06 lut 2014, 17:26

Ewa jestem od kilku dni po za pracą, czytam te posty i obyś miała rację, logicznie to brzmi. Może ktoś to jeszcze skomentuje?
~??

Napisano: 13 lut 2014, 17:24

Oczywiście. Jeśli nie ma uchwał - wówczas z Programu otrzymujemy dofinansowanie tylko dla tych- do 100 % kryterium, jeśli są uchwały - dla osób i rodzin do 150 %. Do dożywiania - świadczenie niepieniężne z ustawy - nie ma kryterium dochodowego-kryteria są
tylko do świadczeń pieniężnych. Uchwały tak naprawdę służą temu, aby uzyskać większe dofinansowanie z budżetu państwa, podstawą prawną decyzji jest ustawa o pomocy społecznej.
~Grażyna

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]