Działalność gospodarcza - ryczałt

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 06 lut 2014, 21:54

Dobry wieczór :)

Jedna z naszych podopiecznych prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną w formie ryczałtu. Zgodnie z ustawą ubiegając się o pomoc finansową powinna przedstawić nam zaświadczenie Naczelnika US zawierającego informację o formie opodatkowania.

Czy za każdym razem wymagacie, że tak powiem, \"świeżego\", nowego zaświadczenia ?

Ostatnie takie zaświadczenie mam z grudnia 2013. Ubiegając się aktualnie o pomoc Klientka przedłożyła nowe zaświadczenie ze stycznia 2014, jednakże nie ma w nim informacji o formie opodatkowania, więc jest bezużyteczne.
Podopieczna twierdzi, że w US odmówili jej wydania kolejnego, poprawnego zaświadczenia, gdyż poprzednie są jeszcze ważne ( ? ), a ja się głowię, bo przecież raz w roku do 20 stycznia przedsiębiorcy mogą zmienić formę opodatkowania.. I skąd mam wiedzieć, że tego nie zrobiła..
chocolaterie
Praktykant
Posty: 6
Od: 06 lut 2014, 21:41
Kraków, Polska


Napisano: 06 lut 2014, 23:05

proponuję, weź oświadczenie od klientki z klauzulą o odpowiedzialności karnej i będzie ok.
~-wow-

Napisano: 07 lut 2014, 17:11

Ona składa oświadczenie a ty weryfikujesz sobie z US
~neska

Napisano: 07 lut 2014, 18:25

Tylko oświadczenie wystarczy - art. 8 ust. 5 pkt. 2 ust ops
~Elbutcher


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]