Nowa wniosek o udostępnienie danych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 lut 2014, 15:21

Ma ktoś linka do nowej podstawy prawnej bo szczerze nie chce mi się szukać:)
~babka


Napisano: 10 lut 2014, 15:54

podstawa prawna jest w poszczególnych ustawach
~Ryska

Napisano: 10 lut 2014, 16:31

oj wrzuccie i ja prosze
~nicki

Napisano: 10 lut 2014, 20:36

jakiej znow nowej?
~Ania

Napisano: 11 lut 2014, 9:35

Ustawa o świadczeniach rodzinnych, ustawa o funduszu , o pomocy społecznej, o przeciwdziałaniu przemocy itp. Nie ma jednej podstawy prawnej.
~Ryska

Napisano: 11 lut 2014, 15:26

ja mam takie do pomocy społecznej:
Podstawa prawna upoważniająca do pozyskania danych albo wskazanie wiarygodnie uzasadnionej potrzeby posiadania danych w przypadku osób innych niż wymienione w art.23 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (jednolity tekst Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zmianami), Art.105*ust.1 z dnia 12.marca 2004 r ustawy o pomocy społecznej (tj.Dz.U.z 2013r. poz. 182 z póź. zm.)

W zależności do czego potrzebuję to dopisuję jeszcze art.
**Art.103 – jeśli dot. Alimentacji lub DPS
*** Art. 107 ust. – gdy prosimy o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego
I jeszcze jeśli dot. umieszczenie w DPS to w pkt.6 dopisuję:

Ponadto prosimy o zapoznanie osoby zobowiązanej do pomocy z art. 61 ustawy o pomocy społecznej.


A pod wnioskiem dopisuję objaśnienia:

*Art. 105 Sądy, organy i jednostki organizacyjne są obowiązane niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni udostępnić lub udzielić na wniosek pracownika socjalnego odpowiednich informacji, które mają znaczenie dla rozstrzygnięcia o przyznaniu lub wysokości świadczeń
z pomocy społecznej.
**Art. 107 ust. 3 Rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadza pracownik socjalny, również na potrzeby jednostki organizacyjnej pomocy społecznej z terenu innej gminy.
Rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadza pracownik socjalny, również na potrzeby jednostki organizacyjnej pomocy społecznej z terenu innej gminy.
***Art. 103 ust.1 1. Kierownik ośrodka pomocy społecznej i kierownik powiatowego centrum pomocy rodzinie może, w drodze umowy, ustalić z małżonkiem, zstępnymi lub wstępnymi wysokość świadczonej przez nich pomocy na rzecz osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia. W tym przypadku nie stosuje się art. 96 ust. 1 pkt. 3.


~ewka

Napisano: 11 lut 2014, 16:42

Ewka równa i konkretna babka, przynajmniej nie gwiazdorzy jak inni.
~maja

Napisano: 11 lut 2014, 16:50

dzięki
~ewka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]