Odszkodowanie

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 23 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 lut 2014, 18:52

Witam. Mąż miał wypadek. Stracił pracę, ponieważ był na okresie próbnym. Od dwóch miesięcy pobieramy zasiłek stały i celowy.
Teraz mąż będzie składał papiery do firmy ubezpieczeniowej.
Czy będzie to naszym dochodem i czy trzeba poinformować o tym Mops. Dziękuję
~Ewka


Napisano: 10 lut 2014, 20:49

informuj o każdej zmianie,tak męża informowano w decyzji przyznającej zasiłek stały w POUCZENIU
~franek

Napisano: 11 lut 2014, 9:41

Tak należy poinformować o każdej zmianie w sytuacji osobistej oraz majątkowej.
~magda

Napisano: 11 lut 2014, 10:41

Mi radca prawny powiedział , że odszkodowanie nie jest dochodem tylko zadość uczynieniem.
~tttttttttttt

Napisano: 11 lut 2014, 14:52

My mielismy odszkodowanie i radca prawny powiedział, że trzeba poinformowac i wtedy przeliczyc stały.
~Basia

Napisano: 11 lut 2014, 21:40

Bez gadania trzeba zgłosić i pracownik zgodnie z przepisami ustali czy zmienia się zasiłek stały czy nie. Jaki radca z koziej Wólki???!
~Wredna

Napisano: 12 lut 2014, 2:49

Prawda odszkodowanie nie jest dochodem tylko zadośćuczynieniem za stratę i nie powinno być kwalifikowane jako dochód poza wyjątkami a takimi są odszkodowania za utracone korzyści np: odszkodowanie za bezumowne zajmowanie lokalu. Na pewno nie powinno być wątpliwości gdy odszkodowanie jest za szkody o charakterze majątkowym wtedy trudno jest twierdzić że osoba poszkodowana która dostała zadośćuczynienie za straty na jej majątku uzyskała dochód (jej zasoby majątkowe bowiem nie uległy powiększeniu) .
~Sebastian

Napisano: 20 lut 2014, 18:34

Przepraszam zamiast stały miało być okresowy. Czyli jeśli w marcu złożę papiery o zasiłek okresowy a w kwietniu dostanę odszkodowanie to trzeba o tym informować.
~Ewka

Napisano: 21 lut 2014, 11:10

Sebasitan
co ty piszesz, w pomocy nawet kredyt jest dochodem a co dopiero mówić o odszkodowaniu.
nie powinno być, nie powinno być..... ale jest.
~Wredna

Napisano: 21 lut 2014, 11:19

A wystarczy przeczytać art. 8 ust. 3. Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów............BEZ WZGLĘDU NA TYTUŁ I ŹRÓDŁO ICH UZYSKANIA. Do tego nie potrzeba radcy i do tego tak mądrego jak u Basi. Chore. Oczywiście, że trzeba zgłosić.
~ja

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 23 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]