roczne sprawozdanie o udzielonyxh zamówieniach

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 lut 2014, 14:36

Może ktoś jest zorientowany czy my jako ppomoc społeczna mamy obowiązek przesyłać roczne sprawozdanie o udzielonych zamówieniach . RRM dnia 12 grudnia 2013 r. poz. 1530. Może ktoś coś wie na ten temat . Sprawa pilna- bo to się robi do 1 marca 201 4r.
~Zosia


Napisano: 24 lut 2014, 15:36

wszystkich to sprawozdanie dotyczy i uwzględnić należy wszystkie wydatki netto np. tj. szkolenia, prenumerata, oc do samochodu, paliwo do samochodu służbowego, art. biurowe, zakup telefonów, komputerów, tonerów i wiele wiele innych rzeczy
~1303

Napisano: 24 lut 2014, 15:53

Ale najpierw przed sprawozdaniem należy się zarejestrować i nadanie loginu oraz hasła my juz ponad tydzień czekamy i jak na razie cisza
~Iza

Napisano: 24 lut 2014, 17:18

tak musimy, ja już wysłałam
~aaa

Napisano: 24 lut 2014, 18:05

Czy ujmujecie faktury za dożywianie dzieci ?
~Ja

Napisano: 24 lut 2014, 19:52

Po pierwsze jeżeli dotyczy to przekazywanie środków między ops a szkołami to nie. Szkoły również mają obowiązek sporządzania tego sprawozdania i wówczas te same środki były by wykazywane dwa razy. Po drugie środki te trafiają do gminy (w imieniu której działają i szkoły i opsy z uwagi na brak osobowości prawnej) a więc gmina nie może zawierać umowy z sama z sobą.
~winad

Napisano: 24 lut 2014, 22:09

A jeśli dzieci dożywia catering i dostajemy faktury. Albo np z ośrodków szkolno-wychowawczych. W jednym przypadku dostajemy fakturę ze szkoły, w innych od firm cateringowych. Ech z tymi zamówieniami.
Jeśli biorąc art.4 pkt.6 mówiący o tym, że Ustawy nie stosuje się do zamówień na usługi udzielane innemu zamawiającemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1–3a, któremu przyznano, w drodze ustawy lub decyzji administracyjnej, wyłączne prawo do świadczenia tych usług.

To dożywianie, zakup opału, czy inna pomoc opiera się na ustawie o pomocy społecznej, zatem wydawane są decyzje, wydaje mi się, że w tym przypadku będzie jak w Ustawie.
~Ja

Napisano: 25 lut 2014, 11:40

a jeśli maiłam przetargi poniżej 14 tyś euro to gdzie je wpisać w sprawozdaniu?
~nowa

Napisano: 25 lut 2014, 13:31

A umowy zlecenia zawierane w POKL np. z doradcą zawodowym, psychologiem, trenerem także uwzględniacie w sprawozdaniu??
~Ola

Napisano: 25 lut 2014, 15:41

jeśli Ośrodek nie udziela zamówień publicznych, bo wydatki nie przekraczają kwoty 14 000 euro, to czy musi sporządzić sprawozdanie?
~Ala

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]