osoba zameldowana na terenie innej gminy, ale zamieszkuje u nas. Pobiera zasiłek stały. Możemy wystąpić do gminy ostatniego miej

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 06 mar 2014, 10:50

osoba zameldowana na terenie innej gminy, ale zamieszkuje u nas. Pobiera zasiłek stały. Możemy wystąpić do gminy ostatniego miejsca zameldowania o refundację ?
~OPS


Napisano: 06 mar 2014, 10:54

raczej nie skora u was mieszka to wy jesteście właściwi przecież pomocy zgodnie z art. 101 ustawy udzielamy zgodnie z miejscem zamieszkania
~halina

Napisano: 06 mar 2014, 11:55

wy jesteście właściwi. nie jest osobą bezdomną.
~p

Napisano: 07 mar 2014, 9:17

musi napisać oświadczenie czy zamierza mieszkać na Waszym terenie z zamiarem stałego pobytu. Jeżeli napisze, że tak - to Wy płacicie i nie żądasz refundacji, jeżeli mieszka ale nie z zamiarem stałego pobytu, to występujesz o zwrot do jej gminy stałego miejsca zamieszkania (Zgodnie z treścią art.101 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej, właściwość miejscową Gminy ustala się według miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie. Zgodnie z treścią art. 25 kodeksu cywilnego miejsce zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu)
~mika

Napisano: 07 mar 2014, 11:23

jak mika- bardzo dobrze to ubrała w słowa
~just


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]