zasiłek stały a swiadczenie pielegnacyjne

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 mar 2014, 12:35

siostra jest opiekunem prawnym brata który jest całkowicie ubezwłasnowolniony. Brat posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawnosci i otrzymuje zasiłek stały. Prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Siostra złożyła wniosek o przyznanie jej świadczenia pielegnacyjnego na brata. I teraz jest pytanie czy bratu nadal należy sie zasiłek stały.
~Dorota


Napisano: 11 mar 2014, 12:37

a co było dochodem do tej pory. do decyzji o stałym?
~Wredna

Napisano: 11 mar 2014, 12:39

do decyzji zasiłku stałego dochodem był zasiłek pielęgnacyjny
~Dorota

Napisano: 11 mar 2014, 13:15

art. 37 ust. 4
~Ania

Napisano: 11 mar 2014, 13:47


Jest rodzina - brat i siostra, brat uzyskał zasiłek stały dochód rodziny był do tej pory 153 zł mies. Od lutego siostra otrzymała świadczenie pielęgnacyjne (w związku z opieka nad bratem) 620 zł plus 200 dodatkowej pomocy. Rozumiemy, że uzyskane przez siostrę świadczenie pielęgnacyjne wliczamy do dochodu i od miesiąca marca zmieniamy decyzję dot. zasiłku stałego dla brata. zmienił się dochód w związku z tym zmienia sie wysokość zasiłku stałego - dobrze myślę?


art. 37 ust. 4 nie zachodzi w tym przypadku - bo zasiłek stały jest dla brata a świadczenie pielęgnacyjne na siostrę
~Dorota

Napisano: 11 mar 2014, 14:04

JEŻELI TO GODPODARSTWO 2-OSOBOWE TO UCHYLASZ STAŁY W ZWIĄZKU Z PRZEKROCZENIEM KRYTERIUM OD MARCA
~ANIA

Napisano: 11 mar 2014, 14:16

świadczenie pielęgnacyjne nie jest uzależnione od dochodu nie mylcie ze specjalnym zasiłkiem opiekuńczym.
należy się i stały i świadczenie pielęgnacyjne.
~magda

Napisano: 11 mar 2014, 14:17

i jeszcze siostrę należy ubezpieczyć jak nie posiada ubezpieczenia
~kasia

Napisano: 11 mar 2014, 14:33

jeśli wspólne gospodarstwo domowe to zasiłek stały dla brata nie należy się dochodem rodziny jest zasiłek plg w kwocie 153 zł i 820 zł świadczenie , więc dochód 2 rodziny wynosi 973,00 zł , a na osobę 486,50 zł . Siostrę ubezpieczyć
~sylwiarr

Napisano: 11 mar 2014, 14:57

do magdy - mieszasz dwie różne sprawy - świadczenie pielegnacyjne nie jest uzaleznione od dochodu, ale SP nikt tu nie zabiera. Od dochodu uzależniony jest zasiłek stały - a dochód się zmienił - bo właśnie doszło to świadczenie pielęgnacyjne. tylko że znów klops bo dodatek 200 zł jest tylko do końca marca - co bedzie od kwietnia nie wiadomo.
~Dorota

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]