umowy DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 mar 2014, 13:15

czy mając os. zobowiązaną do odpłatności za DPS ustalamy obowiązek jej ponoszenia w decyzji czy tylko w umowie?
~monika


Napisano: 12 mar 2014, 13:16

mamy umowy sporządzone
~ola

Napisano: 12 mar 2014, 13:17

chodzi o wstępnych lub zstępnych z art. 61 ust. 1 pkt 2 o dochodzie przekraczającym 250% kryterium
~monika

Napisano: 12 mar 2014, 13:18

ale czy zanim sporządzi się umowę zobowiązuje się te osoby do odpałtności w decyzji czy wystarczy sama umowa?
~monika

Napisano: 12 mar 2014, 14:15

a nie przypadkiem 300%
~franek

Napisano: 12 mar 2014, 14:26

Nie 250% ale 300%
~Ika

Napisano: 12 mar 2014, 14:39

Najpierw umowa a potem informacja w decyzji na podst. umowy
~Małgosia

Napisano: 12 mar 2014, 21:17

Zgodnie z orzecznictwem sądowym odpłatność powinna być ustalona decyzją, czyli tyle ile faktycznie powinien płacić. Dopiero umowa uwzględniająca możliwości danej osoby lub rodziny. Tylko jak wydzwaniałam po ops-ach i dps-ach nikt nie widział takiej decyzji dla zobowiązanego. I powiem ,że pytałam też na szkoleniu, szkolący też nie umiał podpowiedzieć jak sformułować taką decyzję.
~ala

Napisano: 18 mar 2014, 14:12

Proszę o pomoc.
Wydaliśmy decyzję o skierowaniu starszej Pani do DPS. Jej jedyna córka ma sklep wielobranżowy. Nie jest jednak zainteresowana matką od wielu lat. Gdy miała 17 l. wyprowadziła się z domu. Matka wyszła drugi raz za mąż, gdy córka miała 3 latka. Z drugim mężem matka piła. Córka ma teraz 41 l, męża i troje dorosłych dzieci. Od czasu wyprowadzenia się z domu nie utrzymywała z matką kontaktów. Chociaż mieszkały zaledwie 15 km. od siebie. Jeżeli nie chce córka podpisać umowy dot. odpłatności za pobyt matki w DPS, czy należy wydać decyzję i obciążyć ją całą kwotą. Matka będzie płacić 700zl czyli 70%, natomiast pozostaje reszta 2186zł. Jak dalej postąpić. proszę o poradę?
~ Janina


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]