darowizna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 mar 2014, 13:56

Witam, mam pytanie czy do dochodu rodziny należy wliczyć darowiznę od ojca w formie domu oraz niewielkiego gospodarstwa rolnego??
Jeśli tak na jakiej zasadzie określić kwotę którą należy doliczyć??
~aaa


Napisano: 24 mar 2014, 14:06

to jest tzw. pomoc w naturze. nie wliczysz tego do dochodu, bo i jak? należy to zaliczyć do zasobów, które posiada rodzina.
~p

Napisano: 24 mar 2014, 14:41

tylko że w ustawie jest niby napisane iż poza dochodami wskazanymi w art. 8 ust. 3 każde przysporzenie majątkowe, bez względu na tytuł prawny i źródło uzyskania należy uznać za dochód. i teraz jestem już w kropce
~aaa

Napisano: 24 mar 2014, 14:45

dodatkowo w akcie notarialnym wyliczona jest mniej wiecej wartosć domu oraz gospodarstwa rolnego
~aaa

Napisano: 24 mar 2014, 14:49

jeśli więc masz kopię aktu notarialnego z określoną kwotą wartości darowizny, to mnie to przekonuje i wliczyłbym do dochodu.
pisząc powyżej brałem pod uwagę trudności z oszacowaniem wartości darowizny. ale jeśli masz to w akcie, to zmienia postać rzeczy.
~p

Napisano: 24 mar 2014, 15:05

ok dzięki :D
~aaa

Napisano: 24 mar 2014, 16:13

nie można takiej darowizny potraktować. jako dochód. Jeżeli potraktujesz to jako dochód to tylko jako dochód jednorazowy. Skutkowałoby to tym, że po roku rodzina mogłaby spokojnie korzystać z pomocy nawet jeśli dom i pole warte były np. 1 mln złotych.
Tutaj raczej należałoby sie oprzeć na tym, że rodzina posiada własne zasoby pozwalające na rozwiązanie trudnej sytuacji.
~herbi

Napisano: 24 mar 2014, 16:34

miałem na myśli dochód jednorazowy wg 8.11 oczywiście, nie jak aaa nieprecyzyjnie zacytował art. 8.3
~p

Napisano: 25 mar 2014, 9:19

aaa
były u na sprawy darowizny mieszkań. Liczyłam z aktu wartość domu i koszty związane z aktem. 2 sprawy poszły do sko , nie tworzą prawa ale mam podkładkę ich stanowiska w razie kontroli
I tak faktycznie co kraj to obyczaj dla przykładu: mam 1 wyrok WSA ,że alimenty zaległe płacone na rzecz ops czy ZUS odliczmy a drugi z innego WSA ze nie odliczamy. I tak to wygląda.
~Wredna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]