bezdomny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 01 kwie 2014, 10:17

bezdomny przebywa w noclegowni, ostatnie miejsce pobytu stałego nasza gmina. Czy w każdym przypadku OPS musi ponosić koszty związane z udzieleniem pomocy finansowej takiej osobie? (art. 101 ust. 2)
Kasia
~Kasia
Inspektor
Posty: 2002
Od: 29 mar 2007, 16:54
Ryczywół, Polska


Napisano: 01 kwie 2014, 10:50

nieeee
~ola

Napisano: 01 kwie 2014, 10:55

a kiedy nie ?
~mar

Napisano: 01 kwie 2014, 11:07

właśnie?
w przypadku osób, które przebywają w danej gminie z zamiarem stałego pobytu stosujemy tzw. centrum życiowe i wtedy nie refundujemy kosztów. A co w przypadku gdy ten bezdomny 2 m-ce jest w jednej gminie, później w drugiej i tak ciągle się przemieszcza
~Edek

Napisano: 01 kwie 2014, 11:53

Centrum życiowe i zamiar pobytu ma zastosowanie, kiedy zachodzą wątpliwości co do miejsca ZAMIESZKANIA osoby. W przypadku osoby BEZDOMNEJ zastosowanie ma art. 101 ust. 2 ustawy, a ten absolutnie jasno określa właściwość - gmina ostatniego zameldowania na pobyt stały. Pomocy w szczególnych i pilnych sytuacjach można udzielić w miejscu pobytu, ale żąda się wówczas zwrotu od gminy ostatniego meldunku, która jest ZOBOWIĄZANA do zwrotu kosztów takiej pomocy (art. 101 ust. 7).
~Jerzozwierz

Napisano: 01 kwie 2014, 11:58

dzięki:)
Kasia
~Kasia
Inspektor
Posty: 2002
Od: 29 mar 2007, 16:54
Ryczywół, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]