Zmiana decyzji

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 kwie 2014, 8:41

Jak zmieniacie decyzję w usługach opiekuńczych z uwagi na zmianę sytuacji dochodowej i przekroczenie 10%, to powołujecie sie na 106 ust 5 ustawy o pomocy społecznej i 163 KPA ale wysyłacie stronie zawiadomienie jakieś....? A jeżeli wydam decyzje z art. 155 KPA to wystarczy zgoda pisemna osoby?
Proszę o wasze odpowiedzi na powyższe oraz jak wy postępujecie w takim przypadku?
Lindaa


Napisano: 08 kwie 2014, 9:47

Jeżeli podczas wywiadu uzykujemy informację, że dochód przekroczył 10% to informujemy klienta o konieczoności zmiany decyzji. Wówczas:
1) albo klient pisze zgodę na zmianę decyzji o odpłatności i decyzję zmieniamy zgodnie z art. 155 ( za zgodą Strony)
2) albo z urzędu wszczynamy postępowania dot. zmiany decyzji ( na podstawie art. 61 k.p.a.), wysyłamy Stronie zawaidomienie o wszczęciu postepowania, po 7 dniach od doręczenia wydajemy zmienioną decyzję

Pozdrawiam
Percia

Napisano: 08 kwie 2014, 10:04

No a jezeli strona nie wyraza zgody? Ablo kiedy dochod przekracza 10% ale my i tak nadal odstepujemy tyle ile odstepujemy???
saa

Napisano: 08 kwie 2014, 10:24

Wówczas patrz pkt 2. Strona musi mieć możliwość zapoznania się z materiałem dowodowym przed wydaniem decyzji, zatem w zawiadomieniu o wszczęciu postępowania powinna być pouczona zgodnie z art. 10 kpa.
Poza tym w decyzji zmieniającej jak najbardziej powinien znaleźć się art. 106 ust.5.
Percia

Napisano: 08 kwie 2014, 10:28

Dzieki percia - a jak ta odplatnosc sie zmienia np strona ponosi wieksza odplatnosc ale my i tak odstepujemy od zadania zwrotu to wydac taka decyzje, czy tylko notatke w aktach>?
saa

Napisano: 08 kwie 2014, 10:44

Notatka w aktach nie wystarczy. Musi być decyzja zmieniająca, w której będzie podana nowa kwota odpłatności ( wyliczona zapewnie z Uchwały Rady Gminy). W kolejnym punkcie decyzji powinno znaleźć się odstapienie od żądania zwotu wydatków lub ustalenie kwoty do zwrotu.
Dobrze żeby decyzja miała uzasadnienie- bo odstapienie od żądania zwrotu lub umniejszenie odpłatności występuje w szczególnie uzasadnionych przypadkach, więc trzeba wskazać jakie przesłanki czynią ten przypadek szczególnym.
Percia

Napisano: 08 kwie 2014, 10:46

Dziękuję za odpowiedzi,
A taki wzór zawiadomienia o wszczęciu postępowania, może ktoś wrzucić jeżeli to nie problem. Dzięki z góry :)
Lindaa

Napisano: 08 kwie 2014, 11:06

Percia super dzieki ale ostatnie pytanie zeby sie upewnic tylko. osoba ta miala juz 100 % odstapienia od 20 % odplatnosci , teraz zmienia sie jej dochod i odplatnosc wzrasta do 50 % ale mamy pozostawic nadal 100 % odstapienia to czy w takiej sytuacji robic ta zmiane faktycznie.
saa

Napisano: 08 kwie 2014, 11:18

:lol: No OK. Moim zdaniem: nowy wywiad, nowe postępowanie , nowa decyzja o zmianie i o dostąpieniu.
Percia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]