do wredna , esia i innych mądrych

  
Strona 1 z 5    [ Posty: 42 ]

Moderator: heiland

Napisano: 25 kwie 2014, 14:35

Witam zas stały od kiedy przyznać . Wniosek do Powiatowego Zespołu pan złożył 26,02,2014 .posiedzenie komisji 11 04 2014 r. . Ustalony stopień niepełnosprawności datuje sie od 26,02,2014 . U nas podanie złożył 23 kwietnia 2014 r. ??????????????????
ewap6913


Napisano: 25 kwie 2014, 14:40

od 1 kwietnia
Lolek

Napisano: 28 kwie 2014, 9:04

dlaczego od 1 kwietnia jeśli złożył podanie 23 kwietnia ....???????????? prosze pomożcie
ewap6913

Napisano: 28 kwie 2014, 10:09

Art. 106 ust. 3
migdał

Napisano: 28 kwie 2014, 10:40

Jeżeli przyznajesz zasiłek pierwszy raz temu panu, to od 11 kwietnia.
Esia

Napisano: 28 kwie 2014, 11:24

No i nie zgadzam się (w tym przypadku) z Esią.
Esia dlaczego uważasz, ze od 11 kwietnia??? Dziwne i to bardzo!
To na przykład jeżeli pan złożyłby wniosek do ops i do orzecznika np. 26.02 to też przyznałabyś od 11.04??? Wytłumacz mi to, bardzo Cię proszę.

ewap6913 nie jestem wredną, esią i inną mądrą, ale zasiłek stały powinnaś przyznać od 1.04!!!!!
aaaaaaaaa

Napisano: 28 kwie 2014, 11:34

migdał -no właśnie art 106 ust 3 ale co rozumiesz pod tym art ??????? uprawnienia posiada od 26 lutego ???? Esiu dlaczego od 11 kwietnia ?????????
ewap6913

Napisano: 28 kwie 2014, 11:35

brawo aaaaaaaaaaaa...................tez tak właśnie mysle ale esia inaczej ...prosze sie wypowiedziec
ewap6913

Napisano: 28 kwie 2014, 11:39

Aaaaaaaa, nie martwi mnie to, że się ze mną nie zgadzasz :) Jakakolwiek pojawiłaby się odpowiedź, zawsze ktoś by się z nią nie zgdzał.... Przedstawiłam swoją odpowiedź, popartą moimi doświadczeniem z tymi dla wielu niejasnymi datami, paroma odwołaniami, na które zresztą sama namówiłam klientów... A Ty?... Rób tak, jak uważasz. Pozdrawiam.
Esia

Napisano: 28 kwie 2014, 12:08

Zgadzam się z esia. Uprawnienia klient nie mial jeszcze 10 kwietnia, dopiero orzeczenie mu je dalo. Czyli przyznajemy od 11 kwietnia.

kiedyś faktycznie przyznawaliśmy w analogicznych sytuacjach od 1, bo jefna ustalona niepelnosprawnosc jest wczesniejsza data, ale odwołania i orzeczenie sądu skorygowalo nasze praktyki.

Jeśli autorka postu nie jest pewna niech przyzna od 11 kwietnia i zasugeruje klientowi odwolanie. Będzie miala wytyczne w swoich dokumentach.

my tak robimy, nie trzeba sie bać
migdał

Następna

  
Strona 1 z 5    [ Posty: 42 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]