prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansow

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 maja 2014, 9:49

Witam.
Mam pytanie czy ktoś sie oriętuje na temat prawa do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jeśli chodzi o osoby które pobierają alimenty na dziecko. Do OPS zgłosiła się pani która została wyrejestrowana z PUP. Klienta dłuższy czas przebywała w szpitalu i musi być pod stała opieką lekarską. Wydaliśmy decyzję o prawie do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Dostaliśmy pismo z NFZ iż nasza decyzja jest bezpodstawna ponieważ ta osoba pobiera alimenty. NFZ powołał się na art. 66 ust.1 pkt 33. NFZ twierdzi że ta osoba powinna się sama ubezpieczyć w ZUS. Tylko ona ma przyznane alimenty na małoletnie dziecko a nie na siebie. Pytanie brzmi czy rzeczywiście decyzja została źle wydana ???Kto może pomóc w tej sprawie??
Gość 303


Napisano: 07 maja 2014, 20:55

art. 66 ust. 1 pkt "osoby uprawnione do świadczeń alimentacyjnych na podstawie ugody sądowej lub prawomocnego orzeczenia sądu niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu", osobą uprawnioną jest tu dziecko a nie Jego matka. Trzeba odpisać na pismo jak wy się do tego ustosunkowujecie i czekać na ich odpowiedź, niech Wam wystawią zaświadczenie, że klientka podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu i na jakiej podstawie a następnie stwierdzicie wygaśnięcie decyzji a klientce przekażcie kopię zaświadczenie z NFZ żeby mogła się nim posługiwać u lekarza
inna

Napisano: 08 maja 2014, 9:00

inna pisze:art. 66 ust. 1 pkt "osoby uprawnione do świadczeń alimentacyjnych na podstawie ugody sądowej lub prawomocnego orzeczenia sądu niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu", osobą uprawnioną jest tu dziecko a nie Jego matka. Trzeba odpisać na pismo jak wy się do tego ustosunkowujecie i czekać na ich odpowiedź, niech Wam wystawią zaświadczenie, że klientka podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu i na jakiej podstawie a następnie stwierdzicie wygaśnięcie decyzji a klientce przekażcie kopię zaświadczenie z NFZ żeby mogła się nim posługiwać u lekarza



Dziękuje bardzo :D
Gość 303


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]