wynagrodzenie dla opiekunów prawnych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 maja 2014, 8:20

witam
czy moze mi ktos przyblizyc temat dotyczacy wynagrodzenia dla opieunów prawnych?
zglosila sie do nas pani ze bedzie sie ubiegac o takie wynagrodzenie..jest opiekunem prawnym dla wnuka...co w sytuacji jak przyniesie postanowienie o przyznaniu przez sad takiego wynagrodzenia? jaka jest procedura w OPS? jakis jej wniosek? wywiad? decyzja? jak to wyglada? to pierwszy u nas krok nie mialysmy do tej pory takich wniosków
prosze o pomoc.

kaska1122
kaska1122


Napisano: 09 maja 2014, 10:13

art. 53a ustawy o pomocy społecznej - NIE przeprowadza się wywiadu środow. ani NIE wydaje decyzji adm.
Klient przychodzi, składa wniosek że chce aby mu wypłacać wynagrodzenie. Przedkłada na to prawomocne postanowienie sądu (plus dowód osobisty, można odebrać też ksero zaświadczenia że jest opiekunem prawnym). Ważna jest data uprawomocnienia postanowienia sądu, ponieważ od tej daty należy się wynagrodzenie oraz od tej daty zależy, które ogłoszenie prezesa gus obowiązuje.
sandra

Napisano: 10 maja 2014, 18:55

Czy ustawa jest w ogóle :twisted: :twisted: czytana??? jaki wstyd. tu wchodzą także klienci i co maja myśleć???
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]