Współpraca z Policją

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 maja 2014, 12:58

Witam, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji odnośnie uzyskiwania informacji przez pracownika socjalnego od Dzielnicowych czy też Komendanta Policji z danej jednostki o interwencjach Policji jakie miały miejsce u klientów Ośrodka. Konkretnie chodzi mi o to, czy dzielnicowi lub Komendant Policji z danej jednostki może udzielać pisemnej informacji na również pisemny wniosek pracownika socjalnego o zaistniałej interwencji lub zgłoszeniu dotyczącego konkretnego klienta GOPS. Jeżeli jest taka możliwość to na jaką podstawę prawną można się powołać? Z góry dziękują za odpowiedź w tej sprawie.
Dodam, że próbując uzyskać informację o kliencie, który nie korzysta z pomocy finansowej ale jest znany w OPS z uwagi na procedurę NK powoływałam się na art. 105 uops, niestety na próżno.
Bdzium
Praktykant
Posty: 1
Od: 20 maja 2014, 12:51


Napisano: 20 maja 2014, 13:15

art. 105 uops ma zastosowanie wyłącznie w przypadku rozstrzygania prawa do świadczeń z pomocy społecznej. Jeżeli chodzi o NK obieg informacji powinien funkcjonować bez problemów w ramach grupy roboczej/zespołu.
W przypadku NK przewodniczący może wystąpić do Policji o dodatkowe informacje w oparciu o art. 9d ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Troglodite
Praktykant
Posty: 48
Od: 08 sty 2014, 17:15
Polska, Polska

Napisano: 20 maja 2014, 14:53

Rozumiem, z tym, że świadczeniem jest również praca socjalna (art. 36 pkt 2). Sytuacja klientki była monitorowana, NK została zakończona z uwagi na wyprowadzenie się sprawcy przemocy. Obecnie dokonane było zgłoszenie, że jest trudna sytuacja małoletniej w rodzinie, i że były interwencje Policji w związku z tym. Chodzi mi o odpowiedź na pytanie, czy uzasadniony jest wniosek pracownika socjalnego o udostępnienie danych związanych z interwencją Policji w danym środowisku?
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]