Odpłatność - specjalistyczne usługi dla osób z zab. psych.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 cze 2014, 8:04

Mam pytanie. Mam Panią na te usługi, ma przyznaną pomoc psychologiczną 1 raz w tygodniu po 1 godzinie, odplatność 4,95 zł za godzinę. Łącznie, gdy w miesiącu psycholog będzie u niej 4 razy to koszt łącznie nie przekroczy 20 zł, a jak psycholog będzie 5 razy to przekroczy. Jak to się ma do tj kwoty 20 zł ( punkt 7 rozporządzenia )? Mamy od niedawna usługi, dodam :)
Mirka


Napisano: 17 cze 2014, 9:32

Mi się wydaje że ta kwota 20 zł dotyczy pełnoego kosztu usługi. Jak 4,95 stanowi np. 11 % to wiadomo że pełen koszt jest ok 50 zł.
Mopsikowy

Napisano: 17 cze 2014, 11:33

To, czy ta moja Pani ma opłacać za usługi czy nie? bo się pogubiłam w tym ;)
Mirka

Napisano: 17 cze 2014, 11:57

Mi się wydaje że tak ale zapytaj prawnika
Mopsikowy

Napisano: 18 cze 2014, 10:21

Ja miałam podobny przypadek i jeżeli odpłatność za miesiąc wychodzi poniżej 20 zł to klientka nie płaci.
agucha86

Napisano: 18 cze 2014, 11:23

Zgodnie z paragrafem 4 pkt 7 Rozporządzenia Min.Pol.Społecznej z 22 września 2005 r. (Dz.U.Nr 189,poz.1598 ze zm.)"Jeżeli wyliczona kwota odpłatności za specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zburzeniami psychicznymi jest niższa od kwoty określonej w art. 38 ust.4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ,odpłatności nie pobiera się ( na dzień dzisiejszy to jest 20 zł)
Dorota22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]