refundacja przyznanego swiadczenia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 04 lip 2014, 11:56

Witam, osoba ostatnie zameldowanie miała w gminie X, gdzie została wymeldowana. Od kilku lat przebywa i żyje w gminie Y gdzie znajduje się jej centrum życiowe, nie posiada nigdzie meldunku. Czy gmina Y może domagać się od gminy X refundacji przyznanych w/wymienionej osobie świadczeń ?
MSC


Napisano: 04 lip 2014, 12:16

jeśli ta osoba mieszka w lokalu mieszkalnym czyli nie jest bezdomna to nie można występować o refundację
ktoś

Napisano: 04 lip 2014, 12:31

Dziękuję, czy istnieją podstawy prawne do poparcia w/wymienionej tezy?
MSC

Napisano: 04 lip 2014, 12:43

tak art. 101.1 uops
annaa

Napisano: 04 lip 2014, 12:44

oczywiście. polecam zapoznanie się z ustawą o pomocy społecznej. szczególnie polecam definicję ustawową osoby bezdomnej, zasad ustalania właściwości miejscowej i zwrotu kosztów za udzielone świadczenie.
celowo nie podaję konkretnych przepisów, bo może przy okazji czytania ustawy w celu ich poszukiwania ukażą się również odpowiedzi na inne ewentualne pytania :twisted:
p..


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]