asystent rodzinny - potrzebna zgoda rodzinY?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 lip 2014, 9:30

czy rodzina musi na piśmie wyrazić zgodę na wprowadzenie asystenta do rodziny?
Ania 2


Napisano: 08 lip 2014, 9:34

oczywiście, że tak
MyBoo
Stażysta
Posty: 72
Od: 05 cze 2014, 7:43

Napisano: 08 lip 2014, 9:59

podajcie proszę link do przepisów - o asystencie rodziny , z góry dziękuje
....

Napisano: 08 lip 2014, 10:16

pliss
....

Napisano: 08 lip 2014, 10:24

Rodzina musi wyrazić zgodę. Zazwyczaj podsuwamy klientom dokument "zgoda na podjęcie współpracy", gdzie rodzina wybiera opcję czy się zgadza, czy też nie, na współpracę z asystentem. Zdarza się również, że Sąd zobowiązuje rodzinę do współpracy z asystentem rodziny.
Przepisy dot asystenta
Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
Art. 8. pkt 3.

"Wspieranie rodziny jest prowadzone za jej zgodą i aktywnym udziałem, z uwzględnieniem zasobów własnych oraz źródeł wsparcia zewnętrznego."
wspierająca

Napisano: 08 lip 2014, 10:27

wspierająca

Napisano: 08 lip 2014, 11:23

praca asystenta opiera się wyłącznie na zgodzie rodziny lub postanowienia sądu
Troglodite
Praktykant
Posty: 48
Od: 08 sty 2014, 17:15
Polska, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]