NIEBIESKA KARTA DLA MĘŻA KTÓRY NIE MIESZKA Z RODZINĄ

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lip 2014, 11:22

WITAM , MAM PYTANIE ODNOSNIE TEGO KOMU MOZNA ZAŁOŻYĆ PROCEDURE NK, OTRZYMAŁAM NK OD POLICJI GDZIE ZALOZYLI PROCEDURE GDZIE MĄŻ NIE MIESZKA Z ŻONĄ , JAK TO PRAWNIE WYGLĄDA....?
gosc


Napisano: 16 lip 2014, 11:29

Art. 2.
Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) członku rodziny – należy przez to rozumieć osobę najbliższą w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr
88, poz. 553, z późn. zm. 1) ), a także inną osobę wspólnie zamieszkującą lub gospodarującą;
2) przemocy w rodzinie – należy przez to rozumieć jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób wymienionych w pkt 1, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

jeżeli razem nie mieszkają nie powinna być założona NK
madzia11

Napisano: 16 lip 2014, 11:35

Z moich obserwacji wynika, że Policja zakłada NK z każdej interwencji z użyciem przemocy, natomiast do ZI lub GR należy ustalenie czy mamy do czynienia z przemocą w rodzinie (i prowadzimy postępowanie) czy NK zamykamy.
Niestety jest to pracochłonne, bo trzeba zwołać GR i spotkać się z domniemaną "ofiarą", a także sporządzić protokoły.
Percia

Napisano: 16 lip 2014, 11:42

Zamykaj to. Nie ma bezpośredniej styczności.
t.franek

Napisano: 16 lip 2014, 11:47

§18.1ust.2 Rozporządzenie.......
t.franek

Napisano: 16 lip 2014, 22:40

A jeżeli mąż nie mieszkający z rodziną nachodzi żonę pod pretekstem odwiedzin dzieci w nocy, kiedy śpią, jest pijany, awanturuje się, no i choć nie mieszkają razem jest członkiem rodziny...
Bronka

Napisano: 17 lip 2014, 15:18

Art. 2.
Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) członku rodziny – należy przez to rozumieć osobę najbliższą w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr
88, poz. 553, z późn. zm. 1) ), a także inną osobę [url]wspólnie zamieszkującą lub gospodarującą[/url];
madzia11

Napisano: 25 mar 2017, 12:02

obowiązkiem ZI/Gr jest ustalenie stanu faktycznego, jeśli mąż nie zamieszkuje ale odwiedza regularnie żonę i awanturuje się ja bym prowadziła. W takiej sytuacji informuje wlaściwy ZI na terenie którego zamieszkuje sprawca aby go wezwać i przeprowadzić z nim rozmowę, następnie wymieniamy się informacjami i wspólnie podejmujemy decyzję czy w rodzinie dochodzi do przemocy. Każdą sytuację traktujemy indywidualnie.
kasiasgops
Praktykant
Posty: 19
Od: 17 paź 2014, 18:24


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]