kontynuacja zasiłku stalego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 25 lip 2014, 11:27

petent miał zasiłek stały do maja, nowe orzeczenie jest z czerwca, wniosek o zasiłek złożył w lipcu. Czy wyrównać zasiłek za czerwiec.
mirka


Napisano: 25 lip 2014, 17:02

Pracownik socjalny ma obowiązek poinformować klienta w tym przypadku o konieczności złożenia wniosku w m-cu czerwcu. Obecnie mogą być kłopoty przy ew. odwołaniu, gdyby klient poskarżył się w SKO, że był niedoinformowany. Zgodnie z wnioskiem zasiłek powinien być przyznany od lipca, jednakże działając na korzyść klienta przyznałabym od czerwca..jest prosty sposób..ruszyć głową trza ;)
greentea
Stażysta
Posty: 94
Od: 07 kwie 2014, 17:35

Napisano: 28 lip 2014, 8:28

Dokładnie. W tym przypadku przyznalabym od lipca - kierujac sie przepisami. Wole bure za niedoinformowanie niż wydanie choćby złotówki niewłaściwie za co moze polecieć dyrekcja wraz z główną księgowa ( piszę na podstawie doświadczenia naszego ośrodka)
iwa89

Napisano: 29 lip 2014, 9:21

Wyrównać za czerwiec, kontynuacja zasiłku. A kiedy złożył wniosek do komisji orzekającej o niepełnosprawności?
Elbutcher

Napisano: 29 lip 2014, 13:52

od lipca
Troglodite
Praktykant
Posty: 48
Od: 08 sty 2014, 17:15
Polska, Polska

Napisano: 09 sie 2014, 1:26

Elbutcher pisze:Wyrównać za czerwiec, kontynuacja zasiłku. A kiedy złożył wniosek do komisji orzekającej o niepełnosprawności?

Jaka kontynuacja zasiłku stalego? Ludzie,jak wy pracujecie w tych ośrodkach? Każda decyzja ma swój indywidualny "żywot" .Jeśłi wydana była do 30 czercwa,to z tym dniem wygasla z mocy prawa. Nie ma mowuy o żadnej kontynuacji wypłaty zasiłku stalego bez wydania kolejnej. A tę wydaje się przeciez od od daty wnioksu-tak,jak każą przepisiy ustawy. To,od kiedy ma orzeczenie,od kiedy ma ustalona niepełnosprawnośc nie ma znaczenia,jo ile nie złożył wniosku o przyznanie zasiłku stalego. Inna rzecz,ze u nas pracownicy przed upływem ostatniego miesiaca obowiazywania decyzji,zobowiązuja klientow do dopilnowania teminów PZON i do zlzoenia wniosku w MOPS o zasilek stały bodaj w osttanim dniu kalendarzowym miesica nastepuącego po tym,w ktorym decyzja poprzednia wygasła. Nawet jesli postepewoanie przez PZON sie przedluza,można zawiswic postepowanie,a w przypadku wydania orzeczenia o lekkim stopniu,ktory do stalego nie uprawnia-wydania decyzji odmownej. Ale klient nie traci miesica,bo wniosek mial złożóny.
bzdura!

Napisano: 11 sie 2014, 20:19

kontynuacja jak najbardziej istnieje takie pojęcie....

zgodnie z orzecznictwem, które zaakceptował także MUW jeżeli:

1) klient złożył wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności przed wygaśnięciem orzeczenia,
2) klient złożył wniosek o ustalenie prawa do zasiłku stałego zaraz po tym jak otrzymał orzeczenie

art. 106 ust. 3 - NIE STOSUJE się i mamy do czynienia z kontynuacją zasiłku stałego

orzeczeń jest wiele...

dla przykładu: II SA/Bk 528/07
W przypadku ubiegania się przez osobę niepełnosprawną o kontynuację wypłaty zasiłku stałego, o jakim mowa w art. 37 ust. 1 pkt 1 u.p.s., gdy kolejne orzeczenie o niepełnosprawności zostało przez uprawnione organy wydane z opóźnieniem wskutek okoliczności, za które strona nie ponosi odpowiedzialności, nie ma zastosowania przepis art. 106 ust. 3 tejże ustawy w zakresie, w jakim określa początek przyznania i wypłacania zasiłku, uzależniając go od daty złożenia wniosku.
Rajski

Napisano: 20 sie 2014, 11:13

Bardzo interesuje mnie dlaczego uciekamy się do kontynuacji i wcześniejszego zawieszenia postępowania skoro klient, (w między czasie) pomoc otrzymuje,np. okresową do czasu otrzymania dokumentu uprawniającego do udzielenia z. stałego.
Tak, znam stanowisko judykatury, że powyższy pogląd wypracowano na tle ustawy z 1990r.(!)ale taka interpretacja potwierdza rozdawnictwo, z czym pr.socjalni mają walczyć. Zasiłek stały nie jest liczony od wypracowanych lat, nie jest rentą( wyrównuje ZUS)
Macie Państwo podstawę prawną, konkretną dlaczego mamy tak robić? czy podtrzymujecie jedynie interpretację?
dla zainteresowanych....
II SA/Bk386/12 z 09.08.2012r. Białystok
IV SA/Gl 915/10 z 18.10.2011r. Gliwice
lila

Napisano: 20 sie 2014, 22:35

Świadczeń z pomocy społęcznej się nie wyrównuje w takim przypadku- to nie ZUS. Wniosek klient złożył w lipcu- zasiłek od 1 lipca- bo ma ciągłość niepełnosprawności.
zzzzz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]