WSPÓLNE CZY ODDZIELNE GOSPODARTWO DOMOWE

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 04 sie 2014, 12:22

Czy można uznać, że rodzina prowadzi wspólne gospodarstwo domowe a dziecko wchodzące w skład rodziny przebywa w pogotowiu opiekuńczym gdzie koszty pobytu w Placówce w całości ponosi Gmina.?? Dziecko w pogotowiu opiekuńczym ma zapewnione całodobowe wyżywienie natomiast ojciec wnioskuje o pomoc w postaci świadczenia pieniężnego z przeznaczeniem na posiłek z programu pomoc państwa w zakresie dożywiania dla siebie i małoletniego dziecka.Czy OPS może odmówić przyznania owego świadczenia dziecku z uwagi na fakt, że przebywa ono w pogotowiu opiekuńczym,gdzie ma zapewnione całodobowe wyżywienie. Co natomiast z dniami wolnymi od nauki kiedy dziecko jest na przepustce w domu ?? Czy dziecko powinno otrzymać świadczenie pieniężne z przeznaczeniem na posiłek kiedy przebywa u ojca??
AGA 77


Napisano: 05 sie 2014, 8:05

Czy ktoś zna rozwiązanie tego zagadnienia)))) proszę o pomoc..
AGA777

Napisano: 05 sie 2014, 8:15

Oczywiście że dziecku njie należy się. Robisz wywiad i w nim piszesz, że dziecko nie przebywa w rodzinie biologicznej.
mopsiczeniek

Napisano: 05 sie 2014, 10:58

Ja uwzględniłabym jednak urlopowanie dziecka i ilość dni, w jakich dziecko jest u ojca, pogadałabym z kierownikiem, bo on ostatecznie podejmuje decyzje.
kkk

Napisano: 05 sie 2014, 20:24

Dziecko przebywa w placówce. Ma tam zapewniony posiłek. Ojciec prowadzi samodzielne gospodarstwo domowe. To, że dziecko wychodzi na przepustkę to zupełnie inna sprawa. Ono jedynie odwiedza ojca. Dlatego tylko i wyłącznie zasiłek celowy na zakup żywności.
pomocnik

Napisano: 06 sie 2014, 8:06

j/w. Dziecko przebywa w placówce i tam ma zapewnione utrzymanie całomiesięczne. To, że odwiedza rodzinę to dobrze, ale nie można go liczyć do wspólnego gosp.
zzzz

Napisano: 07 sie 2014, 22:24

a jak przebywa w internacie i wsobtę i iedzielępozostaje w internacie to nie liczymy do rodziny.
Myśle żę postnowienie sądu jest istotne niech złozy odwołanie do sko
wccv


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]