czy do stałego bierze się dochód z wyrównania z ZDO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 sie 2014, 13:20

Mam pytanko czy mieliście taki przypadek i co z nim zrobiliście Czy do stałego bierze się do dochodu wyrównanie zasiłku dla opiekuna
Monisia


Napisano: 05 sie 2014, 13:31

u nas jest taki przypadek. Dochód został policzony i rozliczony na 12 miesięcy!
joana19

Napisano: 05 sie 2014, 13:41

rozlicza się na 12 m-cy tylko w przypadku przekroczenia pięciokrotności kryterium dochodowego, a jeżeli nie przakracza 5x to tylko wlicza sie za poprzedni miesiąc, a więc tylko 1 m-c "wyskakuje", potem nowy wniosek i od nowa zasiłek stały przyznajesz
Asia3

Napisano: 05 sie 2014, 13:44

oczywiście!! Mój przypadek to osoba samotnie gospodarująca i przekroczyła 5 krotność
Ale w przypadku pełnych wyrównań zasiłku dla opiekuna zawsze się przekracza 5 krotność
joana19

Napisano: 05 sie 2014, 14:39

a jeżeli nie przekracza 5 krotności to co robicie ze stałym?
Ania 2

Napisano: 05 sie 2014, 20:31

Proszę zwrócić uwagę, że piszemy o WYRÓWNANIU....


2. Zasiłek dla opiekuna przysługuje:
1) za okresy od dnia 1 lipca 2013 r. do dnia poprzedzającego dzień wejścia w życie ustawy, w których osoba spełniała warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992, z późn. zm.) w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012 r.;
2) od dnia wejścia w życie ustawy, jeżeli osoba spełnia warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu obowiązującym w dniu 31 grudnia 2012 r.

jeżeli więc wyrównanie to świadczenie ZA OKRES....
czyli stosujemy
art. 8
12. W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód.

jeżeli na bieżąco dostaje to chyba nie musimy opisywać...

trzeba tylko zastanowić się czy jest to dochód jednorazowy za dany okres.... wg mnie tak...
wnioski nasuwają się same...

ktoś ma inne pomysły??
Rajski

Napisano: 06 sie 2014, 13:44

Oczywiście,że racja. Wile osób zapomina o art.8 ust.12, jest to wyrównanie , a więc dochód należny za dany okres. Rozliczyłabym na miesiące wstecz, a nie kwalifikowałbym wyrównania jako dochód jednorazowy.
ala1

Napisano: 08 sie 2014, 13:27

Jak wyżej, dochód za okres, rozliczyć zasiłki wstecz w stos. do dochodu
Rewka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]