pogrzeb

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 sie 2014, 9:50

mamy taka sytuację - zmarła osoba która nie miała ubezpieczenia społecznego , jest córka która mogłaby się ubiegać w ZUS o zasiłek pogrzebowy ale nie chce, wiec na chwilę obecną nasz ośrodek powinien pokryć koszt pogrzebu.
na podstawie art.922 paragraf 3 do długów spadkowych należą koszty pogrzebu spadkodawcy.
Czy OPS może wydać decyzje opierając się na podstawie art 93 paragraf 3 u.o p.s. na podstawie której nastąpi ściągnięcie kosztów pogrzebu od córki ???
marcinOPS


Napisano: 08 sie 2014, 11:48

Skoro córka ma aktualnie oplacany zus s nie chce zająć sie pochówkiem to robicie wy i wysylacie wniosek do zus o zwrot kosztów z "konta" córki. Musicie znać jej dane) pesel i inne. Jest specjalny zusowski druk ale nie podam symbolu bo jestem w domu i nie pamiętam
fhjk

Napisano: 08 sie 2014, 12:12

Oj, nie bardzo masz rację. OPS nie może wydać ZUS takiej dyspozycji. Jedynie na podst. art. 96 u.o p.s. możesz dochodzić od córki zwrotu wydatków na pogrzeb. U nas skutkuje poinformowanie o tym naszym prawie, zawsze rodzina decyduje się jednak na pochowanie.
Gość

Napisano: 08 sie 2014, 13:29

U nas jest tak, jak pisze fhjk. Musisz mieć dane córki, wtedy wysyłasz wniosek do ZUS o ściągnięcie z jej należnego świadczenia. ZUS zwraca MOPS kasę
kkkl

Napisano: 08 sie 2014, 14:32

dzięki skontaktuję się z ZUS zobaczymy co oni powiedzą :D
marcinOPS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]