czy nienaleznie pobrane świadczenia należy potrącać ?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 sie 2014, 14:54

Witam. W moim ośrodku oficjalnie nigdy nie było świadczeń nienależnie pobranych, w związku z czym proszę o odpowiedzi na poniższe pytania:

1)Jeżeli osoba pobiera cały czas zasiłek okresowy i ma stwierdzone świadczenia nienależnie pobrane ( dot. decyzji o zasiłku okresowym, która już się skończyła) to czy mogę umorzyć zwrot na swój wniosek lub świadczeniobiorcy? czy w tym przypadku jedynie stosuje się art. 104 ust. 2 (w przypadku posiadania uprawnień do świadczeń pieniężnych z pomocy społ. kwoty nienależnie pobranych świadczeń pieniężnych podlegają potrąceniu z bieżących wypłat).

2)Czy w przypadku potrąceń z bieżących świadczeń wydaje się decyzję o potrącaniu czy wystarczy zawiadomienie/pismo?

3) Czy w decyzji o nienależnie pobranych świadczeniach mogę od razu napisać o umorzeniu kwoty nienależnie pobranych świadczeń ? Czy decyzję o umorzeniu świadczeń nienależnie pobranych wydaje się dopiero po uprawomocnieniu decyzji o nienależnie pobranych ?

4) w art. 104 ust. 4 jaka jest różnica między odstąpieniem od żądania takiego zwrotu a umorzeniu kwoty nienależnie pobranych w całości ?

Jak to wygląda w waszych Ośrodkach ?
Henio


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]