działalność gospodarcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 wrz 2014, 13:14

Witam, osoba prowadzi działalność gospodarczą od 28.01.2014 r. rozlicza się na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów). Czy dochód z tej działalności należy przyjąć na oświadczeniu za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku?
MagdaCh


Napisano: 23 wrz 2014, 20:14

Podbijam do tematu!
sssssysunia

Napisano: 23 wrz 2014, 20:18

jak na zasadach ogólnych to dochód z działalności bierzesz pod uwagę w roku następnym. teraz nie wliczasz do dochodu.
maniek7676
Praktykant
Posty: 20
Od: 23 wrz 2014, 18:22

Napisano: 23 wrz 2014, 20:43

za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku
Ustawa ....
Art. 8.
5. W stosunku do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą:
.........
.....dochód ustala się, dzieląc kwotę dochodu z działalności gospodarczej wykazanego w zeznaniu podatkowym złożonym za poprzedni rok kalendarzowy przez liczbę miesięcy, w których podatnik prowadził działalność, a jeżeli nie prowadził działalności, za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby;.....
Gość

Napisano: 24 wrz 2014, 8:41

a co w przypadku jeśli klient ma działalność na zasadach ogólnych dopiero od trzech m-cy.US nie wystawi my zaświadczenia bo dopiero robi to po roku. Czy mam tylko podpierać się jego oświadczeniem ???
Danka 70

Napisano: 24 wrz 2014, 14:07

" ... za poprzedni rok kalendarzowy przez liczbę miesięcy, w których podatnik prowadził działalność,


a jeżeli nie prowadził działalności, za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby;.... "
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]