urlop szkoleniowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 wrz 2014, 12:19

Mam pytanie robię specjalizację I stopnia, z funduszy unijnych. Aby podjąć tą specjalizację moja kierowniczka musiała wyrazić na to zgodę. Czy mam prawo do urlopu szkoleniowego na egzamin. Zaznaczam, że nie mam z kierownikiem spisanej żadnej umowy :?:
Ziuta2


Napisano: 24 wrz 2014, 21:53

6 dni się należy na przygotowanie do egzaminu. Też robilam, w tym roku, nie mialam umowy z zakladem pracy, tez ze srodkow unijnych.
ona ona

Napisano: 25 wrz 2014, 9:35

Nie ma podstaw do udzielenia urlopu szkoleniowego. Nie masz pisemnego skierowania, tym samym nie ma zgody. Kierownik potwierdził tylko fakt zatrudnienia co było niezbędne do uczestniczenia w szkoleniu a nie skierowanie przez zakład pracy ze wszystkimi przywilejami z tego tytułu.
ina

Napisano: 25 wrz 2014, 10:11

Nawet bez skierowania urlop szkoleniowy należy się . - kodeks pracy
zzzz

Napisano: 25 wrz 2014, 11:33

Wszystko zalezy od kierownika, warto zapytać
oj1

Napisano: 26 wrz 2014, 9:27

W zakresie pracowniczego dokształcania Kodeks wyróżnia dwie sytuacje, tj. podnoszenie kwalifikacji zawodowych za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy lub też dokształcanie całkowicie we własnym zakresie. Tylko w pierwszym przypadku pracownikowi może zostać przyznany płatny urlop szkoleniowy, do którego prawo wynika wprost z przepisów Kodeksu pracy (art. 1031 § 2 K.p.). Wymiar urlopu jest uzależniony od rodzaju dokształcania podjętego przez zatrudnionego i wynosi:

6 dni - dla pracownika przystępującego do egzaminów eksternistycznych, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i maturalnego,

21 dni w ostatnim roku studiów - na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.

Jak widać, ilość dni urlopu szkoleniowego zależy od rodzaju egzaminu kończącego cykl nauki, co warunkuje też wystąpienie samego prawa do wspomnianego urlopu. Jeżeli bowiem nauka nie będzie kończyła się jednym z egzaminów wymienionych w art. 1031 § 2 K.p., to pracownik nie będzie mógł skorzystać z płatnego wolnego na naukę.
felipe


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]