data przyznania obiadów szkolnych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 paź 2014, 20:05

Od kiedy przyznajecie obiady szkolne? U nas nawet jak osoba składa wniosek w połowie września to przyznajemy od pierwszego września. Spotkałam się jednak z przyznawaniem obiadów szkolnych od dnia, w którym wydaje zostana decyzja. Na jakiej podstawie dopiero od dnia wydania decyzji? Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Joanna
Joannach
Praktykant
Posty: 4
Od: 30 wrz 2013, 21:13
Zielona Góra, Polska


Napisano: 10 paź 2014, 17:49

My nie przyznajemy wstecz. Zresztą bez naszego potwierdzenia dziecko nie dostanie obiadu w szkole, bo na jakiej podstawie? Zazwyczaj dajemy tak, źe jak wniosek jest z tygodnia, to od nastepnego poniedziałku już może jeść posiłki, chyba że jeszcze wywiad trzeba przeprowadzić, to trochę dłużej trwa.
pelargonia22
Praktykant
Posty: 10
Od: 31 lip 2014, 16:31

Napisano: 10 paź 2014, 21:49

Pracownicy ops-ów!!! Zastanówcie się, nie możemy dawać czegoś wstecz, od daty wydania decyzji dziecko powinno dopiero jeść obiady!! Najpierw wywiad, decyzja i dopiero zgłaszamy do szkoły!! Jak możecie robić inaczej!! To nie do pomyślenia.
Olka80

Napisano: 11 paź 2014, 18:50

Olka nie przesadzaj. Na wydanie decyzji mamy 30 dni. Czasem niestety trzeba to prawo wykorzystać bo w okresie chorób cześć załogi ląduje na chorobowym. A dziecko ms czekać miesiąc na zjedzenie obiadu w szkole?
Wy róbcie jak chcecie, ale nie macie prawa "krzyczeć" na forum na innych.
I nie zapominajcie ze pracujecie w pomocy społecznej.
Joanna1979

Napisano: 11 paź 2014, 20:13

kłania się znajomość ustawy o pomocy społecznej art. 106 ust. 3

"Art. 106. 1. Przyznanie świadczeń z pomocy społecznej następuje w formie decyzji administracyjnej.
2. Udzielenie świadczeń w postaci interwencji kryzysowej, pracy socjalnej, poradnictwa, uczestnictwa w zajęciach klubu samopomocy, a także przyznanie biletu kredytowanego nie wymaga wydania decyzji administracyjnej.
3. Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej przyznaje się i wypłaca za okres miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym został złożony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją. W przypadku gdy uprawnienie do świadczenia nie obejmuje pełnego miesiąca, świadczenie przyznaje się za niepełny miesiąc, a kwotę świadczenia ustala się, dzieląc pełne kwoty przez liczbę dni kalendarzowych tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni objętych świadczeniem
no nie

Napisano: 11 paź 2014, 23:36

Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej...

Czy posiłek to świadczenie pieniężne?
Jak podchodzić do tego?
Gość

Napisano: 13 paź 2014, 7:51

Może u *no nie jedzą banknoty.
Możliwość skorzystania z posiłków zgłaszamy wcześniej. Pilnujemy jedynie by zaplata rachunku nastąpiła po wydaniu wszystkich potrzebnych decyzji, by potwierdzić merytoryczną zgodność.
Fiolek

Napisano: 13 paź 2014, 10:09

Różnie ośrodki robią, zależy od tego czy kontrola był czy nie. U nas jest wniosek, wywiad, decyzja, rygor natychmiastowej wykonalności, posiłki wydawane od następnego dnia od decyzji. Nie zgłaszamy wcześniej bo najpierw trzeba sprawdzić czy rodzina jest uprawniona do tej formy pomocy. Niektórzy rodzice sami opłacają wcześniejsze dni, niektórzy robią kanapki. Za wstecz opłacamy w sytuacji, gdy rodzina zwróci się z wnioskiem z treści którego wynika, że dziecko je a rodzina nie jest w stanie za to zapłacić.
wonda

Napisano: 13 paź 2014, 15:15

W protokole pokontrolnym zarzucono przyznanie posiłków przed datą złożenia wniosku. Wynika z tego, że jednak datą graniczną przyznania posiłku jest data złożenia wniosku o świadczenie.
male


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]