schronisko

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 paź 2014, 15:26

Witam, mam taki problem, napiszcie czy dobrze zrobiliśmy.
Klient od 3 lat przebywa w schronisku
od m-ca sierpnia br. nabył prawo do zasiłku stałego i do tego m-ca miał decyzję przyznającą schronienie.
Pod koniec sierpnia złożył wniosek o dalsze przyznanie schronienia
od 1 września otrzymał dec przyznająca, z podziałem 70% swojego dochodu płaci klient 30% dochodu Gmina kierująca.
zasiłek stały przekazywany jest w całości na jego konto a on z tego zasiłku sam płaci na schronienie, my go nie dzielimy.

Bardzo proszę o odpowiedź
Jjjjj


Napisano: 29 paź 2014, 23:13

?????
Jjjjj

Napisano: 30 paź 2014, 0:57

prawidłowo. musiałby wyrazić zgodę, by np. przelewać część na konto schroniska.
p..

Napisano: 30 paź 2014, 9:17

Czy mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć???
Jjjj

Napisano: 30 paź 2014, 14:13

Dobrze robicie.
rrrr

Napisano: 30 paź 2014, 15:13

my też tak robimy
nina12

Napisano: 03 lis 2014, 0:37

A kwestia art. 47 naszej ustawy, i zakaz pobierania opłat za ośrodek wsparcia jakim jest schronienie, jeżeli dochód strony nie przekracza kryterium dochodowego?. Wydaje mi się, że nie można żądać w takim wypadku żadnych opłat, schronienie przysługuje nieodpłatnie.
kizia

Napisano: 03 lis 2014, 0:39

kizia pisze:A kwestia art. 47 naszej ustawy, i zakaz pobierania opłat za ośrodek wsparcia jakim jest schronienie, jeżeli dochód strony nie przekracza kryterium dochodowego?. Wydaje mi się, że nie można żądać w takim wypadku żadnych opłat, schronienie przysługuje nieodpłatnie.


Przepraszam art, 97 ustawy o pomocy społecznej .... :oops:
kizia

Napisano: 27 mar 2015, 15:20

Ponowiam, pytanie. Mam Pana i napisał prośbę, żeby z jego zas.stałego przekazywać 70 % na opłatę za Dom dla osób bezdomnych - przelewem a on ma w kasie resztę, czy dobrze robimy?
kasiaela

Napisano: 28 mar 2015, 20:40

jeśli klient prosi to dobrze robicie
klient ma wykorzystywać swoje możliwości i zasoby, a ma zasoby na opłacenie części...

można podejść też tak:
opłacając pobyt płacimy też wyżywienie
aktualnie gorący posiłek gwarantujemy i idzie on z programu dożywiania
śniadania i kolacje - nie musimy
więc jesli klient nie prosi o taki podział stałego to dajemy skierowanie na pobyt plus gp - resztę niech klient opłaca sobie sam
ma też środki na inne cele - leki, odzież, obuwie ( czasem schronisko to gwarantuje ) - więc odmowy celówek,

która wersja dla kogo lepsza?



ps. koszt pobytu w schroniskach to min.. 700 zł ( z całodziennym wyżywieniem )
do tego zasiłek stały 529 zł.....
klient nie nabył prawa do renty czy emerytury i bądźmy szczerzy - bo nie chciało mu się pracować?
ilu jest takich?
a niepełnosprawność często z powodu marskości wątroby

to tylko tak.....dziś jestem rozdrażniona
dfghjkl


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]