WAŻNE ASYSTENT RODZIN!

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 30 paź 2014, 0:51

Witam! mam kilka pytań:
Jak u Was wygląda współpraca asystenta rodziny z koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej?
Czy asystent i koordynator wspólnie tworzą plany dla rodzin biologicznych oraz dla dzieci umieszczonych w rodzinnej pieczy zastępczej?
Ilu macie zatrudnionych asystentów w Waszych OPS-ach? i czy pracują z rodzicami biologicznymi dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych?
Kto u Was sporządza opinie o rodzicach biologicznych dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych?
Czy asystent rodzin jest zapraszany na posiedzenia pieczy do PCPR?
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ, pozdrawiam serdecznie !
KOORDYNATOR


Napisano: 30 paź 2014, 12:37

1. nie wygląda, czyli jej nie ma
2. nie tworzą
3. 1
4. nie pracują z rodzinami biologicznymi
5. nikt nie sporządza a przynajmniej nie asystent
6. nie jest zapraszany

:D
NowaAsystentka
Praktykant
Posty: 22
Od: 09 kwie 2014, 6:49

Napisano: 30 paź 2014, 15:57

1. Współpracuje na bieżąco z koordynatorem, organizujemy wspólne spotkania, także w OPS.
2.Plany tworzone są w PCPR z udziałem m.in asystenta rodziny.
3.Asystent kierowany jest do każdej rodziny biologicznej ( której dzieci przebywają w pieczy ) i to w pierwszej kolejności .
4.Opinie o rodzicach biologicznych sporządza każdorazowo AR.
5.jak w pytaniu 2.
emilka14

Napisano: 31 paź 2014, 2:43

dziękuję za odpowiedzi :) tylko szkoda,że jest ich tak mało :|
do emilka14 a w którym OPS pracujesz?
Pozdrawiam!
KOORDYNATOR

Napisano: 31 paź 2014, 13:16

w którym ops pracuję ;)

w jednym z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce, pod każdym względem- poważnie.
emilka14

Napisano: 01 lis 2014, 13:26

Hej !
do emilka14 to chociaż napisz w jakiej miejscowości znajduje się ten jeden z najnowocześniejszych ośrodków w którym pracujesz. Z tego, co wiem to w większości OPS-ów w Polsce nie ma zatrudnionych asystentów rodzin, a jeżeli już są to nie pracują z rodzicami biologicznymi dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych. Już od 01.01.2015r. wszystkie OPS-y będą musiały zatrudnić asystentów, ponieważ będzie to zadanie obligatoryjne, a nie tak jak teraz fakultatywne. No, ale Waszego OPS-u jak widać to nie dotyczy Pozdrawiam ! :)
KOORDYNATOR

Napisano: 01 lis 2014, 22:30

Emila się nie przyzna w jakiej miejscowości, bo by musiała wynająć ochroniarza - za wielu osobom za skórę zaszła
HAHAHAHA

Napisano: 13 lis 2014, 9:11

proszę, powiedzcie jaki przepis mówi o obowiązku zatrudniania asystenta od 01.01.15?
@@@@

Napisano: 13 lis 2014, 9:47

Art. 247. 1. Minister właściwy do spraw rodziny wprowadzi program na dofinansowanie
w okresie 6 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy zadań własnych gminy i powiatu z
zakresu realizacji zadań wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej, w szczególności
na pokrycie części wydatków związanych z powołaniem asystentów rodziny, koordynatorów
rodzinnej pieczy zastępczej oraz prowadzeniem szkoleń, dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka.
1a. Program, o którym mowa w ust. 1, minister właściwy do spraw rodziny opracowuje,
realizuje i finansuje we współpracy z wojewodą.
2. Program jest finansowany dotacją celową z budżetu państwa.
3. Wysokość dotacji z budżetu państwa na realizację programu będzie określana na
kolejne lata w ustawie budżetowej na dany rok.
4. Wysokość dotacji może przekroczyć 50% wydatków na realizację zadania.
Art. 248. Waloryzacja wynagrodzeń i świadczeń, o której mowa w art. 86 ust. 1, po raz
pierwszy jest dokonywana w roku kalendarzowym następującym po roku, w którym niniejsza
ustawa weszła w życie.
Magdalena x

Napisano: 13 lis 2014, 9:54

Musi być ten asystent czy nie, proszę napiszcie.
Alicja555

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]