usługi

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 25 lis 2014, 8:35

Kobieta chce się ubiegać o usługi opiekuńcze dla ojca, jest mężatką, pracuje na pełny etat, w domu niepracujący mąż, ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Czy jest zasadne w tym przypadku przyznanie usług, skoro mąż cały czas jest w domu?
Alka555


Napisano: 25 lis 2014, 11:06

Oczywiście. Zobacz jak masz w uchwale gminy. Jest to tylko kwestia zwiększonej odpłatności za 1 godzinę usług. U nas jest podział dla osoby samotnie gospodarującej i inna odpłatność dla osoby w rodzinie. Jeśli masz możliwość to przyznać i będą płacić.
male

Napisano: 25 lis 2014, 11:08

Art.50 ust.2: „Usługi opiekuńcze (…) mogą być przyznane również osobie, która wymaga pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić”.
Esia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]