ZMIANA STAŁEGO/NIE PRZEKR. 10% KRYT. DOCH/ZM SKŁADU RODZINY

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 gru 2014, 10:57

Witam
Czy należy zmienić wysokość zasiłku stałego jeśli nie zmienił się dochód rodziny tylko skład rodziny. Dochód wynosił 141zł i obecnie również tyle samo z tym, że poprzednio były 3 osoby w rodzinie a teraz są 4. Moim zdaniem nie powinno się zmieniać decyzji dla klientki ze względu na to że zmiana dochodu rodziny nie przekracza 10% kryterium dochodowego. Może jest jakiś przepis który wskazuje taka sytuację? Decyzja jeśli będzie zmieniona to na niekorzyść klientki.
Dziękuję i pozdrawiam
.xxxx.


Napisano: 05 gru 2014, 11:19

Dochód całej rodziny wynosi 141 zł. ?
ola11

Napisano: 05 gru 2014, 11:54

Wszczynasz postępowanie- przeliczasz na nowo dochód ale decyzji nie zmieniasz bo nie przekracza 10%.
agni

Napisano: 05 gru 2014, 12:13

Dokładnie tak samo myślałam, ale są osoby w Ośrodku, które uważają, że należy zmienić decyzje. Dlatego chciałam poznać opinię innych pracowników socjalnych. Zastanawiam się nad tym czy należy zmieniać decyzje ze względu na zmianę składu rodziny.
.xxx.

Napisano: 05 gru 2014, 14:26

Nowy- duży wywiad ( doliczyć jeszcze jedną osobę )- Sytuacja rodzinna uległa zmianie. Przeliczyć na nowo świadczenie
zzzz

Napisano: 05 gru 2014, 21:26

1141 > 45,60
liczysz na nowo NA OSOBĘ W RODZINIE!!! 8-)
Wredna1

Napisano: 06 gru 2014, 2:48

Xxx - te inne osoby w ośrodku maja rację. Kazda zmiana mająca wpływ na stan materialno- bytowy a juz na pewno na wysokość świadczenia jest powodem do wszczęcia...... Wyjątkiem jest wlaśnie zmiana dochodu nie przekraczająca.... Ale tu zmieniła sie struktura rodziny. Z tym ze my nie robimy w tej sytuacji dużego wywiadu, tylko mały
fiołek

Napisano: 08 gru 2014, 9:46

Zrób wywiad nie wydawaj decyzji jeśli zm. dochodu nie przekracza 10%
aniaka

Napisano: 08 gru 2014, 9:48

Ale zmienił sie na osobę ? To jednak Przelicz sorry :D
aniaka

Napisano: 08 gru 2014, 15:19

do : aniaka zgodnie z ustawa o ps- art. 106 ust.3a. Zmiana dochodu osoby samotnie gospodarującej lub rodziny w okresie pobierania świadczenia pieniężnego nie wpływa na wysokość świadczenia pieniężnego, jeżeli kwota zmiany nie przekroczyła 10% odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub kryterium dochodowego na osobę w rodzinie.
W ustawie nigdzie nie pisze, że mamy odnieść się do zmiany dochodu przeliczając na członka rodziny tak jak twierdzisz. Jeśli jest inaczej to podaj przepis.
Pozdrawiam
.xxx.

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]