Hostel PIK

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 gru 2014, 14:18

mam pytanie , która gmina płaci za osobę przebywajacą w Hostelu tj. w Pkt. Interw. Kryzysowej umieszczonej po pożarze domu,w ktorym nie była osoba zameldowana . Adres zameid. na pobyt stały ma w innej gminie.
Pand


Napisano: 19 gru 2014, 11:18

Chyba możesz potraktować tę osobę jako bezdomnego (pod warunkiem, że nie ma możliwości zamieszkania w lokalu gdzie jest zameldowany na pobyt stały, ale wtedy brak jest podstaw do płacenia za pobyt w Hostelu). Ustawowa przesłanka art. 6 pkt 8 "osoba bezdomna – osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy i niezameldowaną na pobyt stały, w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności, a także osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym i zameldowaną na pobyt stały w lokalu, w którym nie ma możliwości zamieszkania".
Jeżeli wykażesz, że jest on/ona osobą bezdomną gmina właściwą bedzie gmina ostatniego zameldowania na pobyt stały zgodzie z art. 101 ust. 2 lub wy przyznajecie pomoc (art. 101 ust. 3) i staracie się o zwrot (art. 101 ust. 7).
grand


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]