umieszczenie w DPS bez zgody

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 gru 2014, 13:03

Czy najbliższa rodzina może wystapić do Sądu o umieszczenie ojca bez jego zgody, czy takie uprawnienia ma tylko pomoc społeczna ? (art. 54 ust. 4).
ewuś...


Napisano: 11 gru 2014, 15:54

ewuś... pisze:Czy najbliższa rodzina może wystapić do Sądu o umieszczenie ojca bez jego zgody, czy takie uprawnienia ma tylko pomoc społeczna ? (art. 54 ust. 4).

Wyrok z dnia 25 listopada 2014 r. w sprawie K.C. przeciwko Polsce (skarga nr 31199/12)
W dniu 25 listopada 2014 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał wyrok w sprawie K.C. przeciwko Polsce, która dotyczyła zarzutu naruszenia art. 5 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności w związku z umieszczeniem skarżącej w domu opieki społecznej wbrew jej woli.
Gość 45


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]