Dzień Czarnej Wstążki

Strona 1 z 7    [ Posty: 61 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 gru 2014, 23:34

W środowisku pracowników pomocy społecznej, osób którymi wstrząsnęło makabryczne wydarzenie w Makowie, zrodził się pomysł uczczenia tragicznej śmierci Koleżanki Renaty Białkowskiej. Ogólnopolskim wyrazem smutku i refleksji grupy zawodowej pracowników pomocy społecznej w Polsce będzie przypięcie do ubrania Czarnej Wstążki w dniu pogrzebu Koleżanki z GOPS Maków. (źródło: pracownicy socjalni Kraków, Warszawa, Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Forum OPS.pl)

Obrazek
Andrzej

Napisano: 16 gru 2014, 23:38

Andrzej pisze:W środowisku pracowników pomocy społecznej, osób którymi wstrząsnęło makabryczne wydarzenie w Makowie, zrodził się pomysł uczczenia tragicznej śmierci Koleżanki.
Ogólnopolskim wyrazem smutku i refleksji grupy zawodowej pracowników pomocy społecznej w Polsce będzie przypięcie do ubrania Czarnej Wstążki w dniu pogrzebu Koleżanki z GOPS Maków. (źródło: pracownicy socjalni Kraków, Warszawa, Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Forum OPS.pl)

Kiedy ten dzień przypada, Andrzeju?
baśka
Praktykant
Od: 16 gru 2014, 21:27

Napisano: 16 gru 2014, 23:43

W dniu pogrzebu Koleżanki z GOPS Maków. Terminu Jej pogrzebu jeszcze nie znamy.
Andrzej

Napisano: 16 gru 2014, 23:49

Pytam, bo chcemy się przyłączyć .Będę na bieżąco śledzić informacje.
baśka
Praktykant
Od: 16 gru 2014, 21:27

Napisano: 17 gru 2014, 7:57

Dzień Czarnej Wstązki to bardzo dobra i cenna inicjatywa inicjatywa. Byłoby dobrze aby ten plakat ze wstązka można było wydrukować, a do ministra pracy i polityki społecznej przeslać e-meil z jej ( wstążki) wizerunkiem i już konkretną datąaa pogrzebu.
Ten Dzień musi być dniem żaloby całej pomocy społecznej bo ofiar jest tutaj więcej - to nie tylko koleżanka, która poniosła straszną śmierć na slużbie.
Środowisko pracowników socjalnych nie może tego przemilczeć!
To byłaby śmierć bezsensowna, na darmo, nie godna pracownika socjalnego.
Trzeba się zmotywować ( każdy na miarę swojej inicjatywy i możliwości) bo tutaj nie może być przymusu - tutaj pozostaje tylko empatia i dobra wola )
Dzidka
dzibar
Specjalista
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 17 gru 2014, 9:37

Andrzeju, może pracownicy z pobliskiej Łodzi i Warszawy oraz innych dużych miast wezmą w dniu pogrzebu naszej koleżanki wolny dzień z pracy i pojadą na ten pogrzeb? Może to być wyrazem wsparcia dla rodziny i pozostałych pracowników socjalnych z tego MOPS-u. Czarnej wstążki tu u mnie nikt nie zauważy i nie będzie ona też widoczna dla rodziny zmarłej i jej bliskich. Taka wstążka to może mi osobiście dać poczucie, że coś robię. Nie neguję wstążki - tylko taka prawdziwa obecność daje o wiele więcej wsparcia.
zisis
Praktykant
Od: 12 paź 2009, 10:27
Polska

Napisano: 17 gru 2014, 10:17

Wiem, że udział w uroczystości pogrzebowej Naszej koleżanki Renat Białkowskiej wezmą m. in. przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Zapewne pojawi się reprezentacja pracowników pomocy społecznej z wielu miast i miejscowości w Polsce.

Gmina Maków

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 grudnia 2014 roku doszło do napaści na pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie, w wyniku czego w okrutny sposób zginęła Nasza koleżanka Renata Białkowska, a druga Nasza koleżanka Małgorzata Kowalczyk walczy o życie.

Urząd Gminy w Makowie
GOPS w Makowie
http://gminamakow.info/
Andrzej

Napisano: 17 gru 2014, 10:30

viewtopic.php?f=43&t=207167756
Andrzej ja nie mam takich możliwości - prześlij ten post pani Krystynie Wyrwickiej wraz z czarną wstążeczka, a do wiadomości ministra pracy byłoby dobrze aby poparły to związki.
Ta sprawa musi ruszyć z posad wszystkich, którzy maja wpływ na zmiany w pomocy spolecznej.
Ja sama jestem teraz w zlej kondycji, ale zrobię wszystko co w mojej mocy na miarę moich możliwości. Działajmy bo to sprawa dużej wagi, tego nie można zignorować. Musimy się wszyscy połączyć aby każdy mógł uhonorować zmarłego pracownika socjalnego tak jak na to nasza profesja zasługuje. Niech kazdy da z siebie wszystko na co go stać.
Jak widzicie to już nie jest walka o ustawy, o standardy itp.
Mamy to sprawę ŻYCIA I ŚMIERCI! i walkę aby jedno i drugie było GODNE!
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 17 gru 2014, 10:36

A może pomyśleć o jakiejś ogólnpolskiej akcji po pierwsze: zbiórki na pomoc dla rodziny (rodzin) poszkodowanych w tym bestialskim akcie i np. wpłacić ile kto może (po np. 10zł) tylko trzeba się zwrócić do tamtejszej gminy llub fundacji by utworzyć takie konto i podać,
po drugie zsolidaryzować się i przyjechać na pogrzeb koleżanki (1 reprezentant z każdego ośrodka czy przynajmnniej woj. łódzkiego i pobliskich) lub zorganizować ogólnopolski marsz protestu, milczenia w stolicy?!
Nie wiem co o tym sądzicie? Ja wiem jedno- jak sami się nie zorganizujemy i nie zaczniemy walczyć o swoje prawa nikt o nas nie zawalczy, nikt nas nie dostrzeże.
Pitero
Stażysta
Od: 16 gru 2014, 9:40

Napisano: 17 gru 2014, 11:04

Uważam, ze e-mail już powinien do min, pracy dotrzeć i do Ewy Kopacz. To nie jest sprawa codzienna i nie dotyczy tylko jednego pracownika socjalnego. To jest kwestia społeczna dotyczaca ludzi starszych i pracowników socjalnych, którzy zostali osamotnieni w tej nierównej "grze" muszą z narażeniem życia sobie radzić.
To już jest sprawa karna bowiem każde zaniechanie w tej kwestii podlega pod Kodeks Karny więc nie ma na co czekać ( i aby być dobrze zrozumiana - ja nie straszę tylko wzywam aby w końcu środowisko sie ocknęło z marazmu)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Następna

Strona 1 z 7    [ Posty: 61 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]