DPS bez zgody

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 30 gru 2014, 10:44

Chciałabym się dowiedzieć czy można umieścić osobę w Domu Pomocy Społecznej bez jej zgody? czy trzeba taką osobę ubezwłasnowolnić jak jest rodzina?
izak


Napisano: 30 gru 2014, 11:37

Sąd Rejonowy w ...
Wydział Rodzinny i Nieletnich

Znak: ... Data: ...

Wniosek

Na podstawie art.54 ust.4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2013 r. poz.182 oraz z 2012 r. poz.1544 i 1548, z późn.zm.) – ... Ośrodek Pomocy Społecznej w ... zwraca się z wnioskiem o:

1. umieszczenie w domu pomocy społecznej Pani ... , PESEL: ... , zamieszkałej: ... , – bez jej zgody.

2. orzeczenie o konieczności nadzoru Policji nad czynnością umieszczenia Pani ... w domu pomocy społecznej.

Uzasadnienie

Pani ... nie wyraża zgody na umieszczenie w domu pomocy społecznej, natomiast – w ocenie pracownika socjalnego – wymaga niezwłocznego umieszczenia w takiej placówce.
Sytuacja klientki jest znana w tut. Ośrodku od ... .
(opisać szczegółowo sytuację)
Esia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]