Kombatanci

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 sty 2015, 9:43

Witam, pomóżcie proszę! Do naszego OPS wpłynął pierwszy wniosek o pomoc kombatanta. Jak ma wyglądać wniosek i decyzja? Macie jakieś wzory? Jaką kwotę radzicie przyznać? Pozdrawiam.
Ania GOPS


Napisano: 13 sty 2015, 9:55

A macie środki na pomoc kombatantom czy chcecie przyznać z własnych?
Ryska

Napisano: 13 sty 2015, 10:30

art 19 b pkt1 ustawy o kombatantach mówi " ustalenie prawa i wypłata pomocy pieniężnej należy do zadań zleconych z zakresu administracji rządowej realizowanej przez gminę" więc chyba z własnych nie musimy?
Ania GOPS

Napisano: 13 sty 2015, 11:38

Od kilku lat zajmuje się tym Urząd ds.Kombatantów, przestało to być zadanie OPS. Wcześniej konieczne było stanowisko Kier/Dyr OPS,jako załącznik do wniosku. Obecnie Urząd ds. kombatantów występuje tylko w szczególnych przypadkach o takie stanowisko/opinię OPS. Chyba, że się coś ostatnio w procedurach i przepisach o kombatantach zmieniło?
Andrzej

Napisano: 13 sty 2015, 12:26

Znalazłyśmy zmiany art. 19c pkt 1,2, art 19e pkt 1 pkt 2 i art 19b pkt 1 ustawy o kombatantach (Dz.U.2014 poz 496). Cały art. 19 a-f. Zastanawiamy się jak ma wyglądać cała procedura począwszy na wniosku skończywszy na decyzji i nad kwotą jaka ma być przyznana :shock:
Ania GOPS

Napisano: 13 sty 2015, 13:26

Ups... to już się dowiedziałem, że aktualnie wniosek składa się w ośrodku pomocy społecznej... a w przypadku osób pobierających rentę inwalidy wojennego w Związku Inwalidów Wojennych (art. 19c.)

Ustawa określa maksymalne kwoty świadczeń (Dz.U.2014 poz 496)
Mowa tam również o Rejestrze - Baza danych osób uprawnionych (ROZDZIAŁ 6a) - kto będzie weryfikował uprawnienia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Andrzej

Napisano: 13 sty 2015, 17:21

poważnie że gminy od I 2015 roku przyjmują wnioski na pomoc finansową dla kombatantów? to już nie składają do Warszawy do urzędu ds kombatantów? nie wiedziałam nic :(
Ania 2

Napisano: 13 sty 2015, 18:42

Dosyć dziadki mają innych dodatków.Dzieci i wnuki korzystają.
t.franek

Napisano: 13 sty 2015, 22:31

na stronie urzędu ds.kombatantów jest wyjaśnienie w tej sprawie
abc

Napisano: 13 sty 2015, 23:21

"Dodane nowelizacją art. 19a-19f ustawy kombatanckiej nie wprowadzają żadnej nowej procedury przyznawania pomocy pieniężnej, odmiennej od dotychczas obowiązującej, zaś ich dodanie stanowi jedynie odpowiednie przeniesienie treści dotychczas obowiązujących przepisów wykonawczych bezpośrednio do ustawy kombatanckiej...Stąd osoby, które składają wnioski do ośrodków pomocy społecznej winny być informowane, że pomoc w trybie art. 19 ustawy kombatanckiej udzielana jest wyłącznie przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, do którego należy składać wniosek".

http://www.udskior.gov.pl/Komunikat,w,s ... ,1018.html

Dziwne jednak jest to, że w znowelizowanej ustawie jest zapis "Wniosek o przyznanie pomocy pieniężnej składa się w ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania..." art. 19c.?
Andrzej

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]