dochody..........liczyć?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 06 lut 2015, 15:53

pani pracowała do dnia 04 lutego na 1/4 etatu, podanie o pomoc złożyła 04 lutego, czy wynagrodzenie za styczeń /wypłacone w styczniu/ liczymy do dochodu czy nie? /za luty 4dni będzie miała wypłacone w lutym/
Asia 3


Napisano: 06 lut 2015, 19:36

Tak
ewka1

Napisano: 07 lut 2015, 10:08

moim zdanie jest to dochód utracony
Ewaxxx

Napisano: 07 lut 2015, 15:00

"utracimy" w marcu
fiołek1

Napisano: 07 lut 2015, 15:22

to jak w końcu, może ktoś to wytłumaczy opierając się o ustawę/art./
Asia 3

Napisano: 07 lut 2015, 20:53

Za miesiąc styczeń pani miała pełna wypłatę - liczyć do dochodu a okresówkę można dać na 1 miesiąc.
W miesiącu marcu uznać dochód za utracony - bo utraciła go w lutym.
Gość

Napisano: 09 lut 2015, 10:16

a co z art. 8 ust. 3: "Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania...... więc utracamy czy nie?
Asia 3

Napisano: 09 lut 2015, 13:04

podpowiecie może?
Asia 3

Napisano: 09 lut 2015, 18:19

uwazam ze w lutym liczysz
abc

Napisano: 09 lut 2015, 19:23

złożyła podanie w lutym, czyli bierzesz dochody ze stycznia
ponieważ w lutym też dostanie wynagrodzenie - te w styczniu nie było ostatnim, czyli nie utracasz stycznia, tylko liczy "normalnie"
pani zgłosi sie w marcu - w lutym było ostatnie wynagrodzenie, czyli luty utracasz i do wniosku z marca liczysz tez dochód z marca
uffff....
fiołek1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]