zasiłek stały

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 lut 2015, 12:34

Klient pobiera u nas zasiłek stały(przelew na konto), jesteśmy gminą na której terenie miał ostanie zameldowanie na pobyt stały ( do połowy 2014 roku był osobą bezdomną). Aktualnie zamieszkuje w innej gminie u swojej matki, gdzie zajmuje 1 pomieszczenie. Czy nadal jesteśmy gminą właściwą do wypłaty zasiłku stałego? Czy gminą właściwa nie powinna być ta na której terenie klient teraz zamieszkuje? Jak zakończyć wypłatę zasiłku u nas?
Z góry dziękuję za propozycję rozwiązania.
dona


Napisano: 16 lut 2015, 21:38

nie miałam takiego przypadku.
abc

Napisano: 17 lut 2015, 9:35

płaci gmina gdzie przebywa, a wy refundujecie, chyba ze matka zameldowała go na pobyt stały to płaci tamta gmina :)
xxy

Napisano: 17 lut 2015, 11:23

Nie ma już takiego czegoś jak " zameldowanie" zmiany w ustawie w tekście jednolitym
baby

Napisano: 17 lut 2015, 12:08

Płaci gmina, w której aktualnie mieszka. O zmianie powinien was poinformować.
Ryska

Napisano: 17 lut 2015, 12:34

napiszcie proszę jak mam zakończyć decyzje.
dona

Napisano: 17 lut 2015, 12:57

polecam art. 101 :) Dz.U. z 2015r poz.163 - tekst jednolity ;)
xxy

Napisano: 17 lut 2015, 13:57

do baby............, a jednak, przeczytaj dokładnie art. 101 pkt 7 !!! ( tekst jednolity ustawy, tak jak pisze xxy ) ....... na miejsce zamieszkania albo ostatnie miejsce zameldowania na pobyt stały......................... miłego dnia
malagosia

Napisano: 17 lut 2015, 15:30

tylko problem bo 101 pkt. : dla bezdomnych jest gminą właściwą ta na której klient miał ost. zameld. A jak rozumiem ten facet nie jest osobą bezdomną według definicji?
asia123

Napisano: 21 lut 2015, 22:32

Tak jak xyz

Do asia 123
Jeżeli nie ma zameldowania aktualnego- to jest to osoba bezdomna
zzzz

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]