darowizna i pożyczka

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 lut 2015, 9:45

Podpowiedzcie, co zrobić w sytuacji, gdy: osoba zgłasza, że kupiła ziemię, na którą część kwoty m.in.: dostała od rodziny, natomiast część pożyczyła. Czy darowiznę i pożyczkę wlicza się do dochodu?
ddw


Napisano: 01 mar 2015, 20:26

ja bym policzyła tylko dochód z pola
abc

Napisano: 02 mar 2015, 8:22

art. 8 ust. 11 ustawy o pomocy społecznej nie wyłącza kredytu, pożyczki jako jednorazowego dochodu przekraczającego 5xkryterium.
YoYo

Napisano: 02 mar 2015, 9:13

Po pierwsze: Jezeli suma przekracza 5....to rozliczamy na 12 m-cy.
Po drugie: Jak sie korzysta z pomocy społecznej to dziwnym jest nabywanie majątku. Kupuje pole a nie ma za co egzystować?
Tak jak w podobnym na forum przypadku: Wykorzystanie własnych możliwości....odmowa
Chyba ze klient udowodni ze to "wędka".
Zależy....
Tak czy inaczej dochodowo ma kapę
djh

Napisano: 02 mar 2015, 9:15

a co z darowizną?
ddw

Napisano: 02 mar 2015, 9:59

Darowiznę możesz pominąć, bo chyba się jeszcze taki pracownik nie urodził, który szacowałby wartość takiej darowizny i doliczał do dochodu.
YoYo

Napisano: 02 mar 2015, 11:17

ddw pisze:Podpowiedzcie, co zrobić w sytuacji, gdy: osoba zgłasza, że kupiła ziemię, na którą część kwoty m.in.: dostała od rodziny, natomiast część pożyczyła. Czy darowiznę i pożyczkę wlicza się do dochodu?


Ludzie poszaleli?. To niech rodzina pozyczy wiecej zeby do pomocy spolecznej taka osoba nie szla. No i teraz bedzie zglaszac sie po zasilki, bo napozyczala?. Jak mozna kupowac ziemie nie majac zlamanego grosza?. Co nie jest wpisane w art 8 ustawy to sie wlicza.
abaaa

Napisano: 05 mar 2015, 15:03

darowizna jest w formie pieniężnej (10.000 zł)- nie ma na to żadnej umowy
ddw


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]