pilne wywiad

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 mar 2015, 15:10

Witam mam pytanie czy będąc 3 razy u klienta nie zastałam go to mogę dać odmowna czy jeszcze muszę pisać pismo z wyznaczonym terminem wywiadu????????????
KASIEŃKA


Napisano: 03 mar 2015, 16:06

Wyślij mu pismo
ABC

Napisano: 03 mar 2015, 22:00

Koniecznie wyślij pismo, że byłaś nie zastałaś niech sie kontaktuje- w sprawie wywiadu, bo inaczej wniosek będzie nierozpatrzony
truskawka

Napisano: 04 mar 2015, 11:45

Koniecznie wyślij pismo, że byłaś nie zastałaś niech sie kontaktuje- w sprawie wywiadu, bo inaczej wniosek będzie nierozpatrzony

Raczej odmowa z powodu braku współpracy z pracownikiem socjalnym. Przykład Wyrok NSA - I OSK 1765/07 z dnia 23.09.2008 roku" (...) orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, ukształtowane na gruncie art. 106 ust. 4 obecnej ustawy o pomocy społecznej, nie pozostawia wątpliwości, że odmowa współdziałania z pracownikiem socjalnym, w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej, także wówczas, gdy polega na uniemożliwieniu przeprowadzenia wywiadu, wymaganego przez art. 106 ust. 4 ustawy o pomocy społecznej, skutkuje wydaniem decyzji odmownej. Uniemożliwienie przez stronę ustalenia istotnych dla przyznania zasiłku celowego okoliczności faktycznych nie wywołuje bezprzedmiotowości postępowania, w rozumieniu art. 105 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tj.: Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz 1071 ze zm.). Przeciwnie powoduje nieprzysługiwanie uprawnienia z powodu niewskazania ustawowych przesłanek do jego przyznania (…)".
grand

Napisano: 04 mar 2015, 11:50

Orzecznictwo w porządku, ale pismo wyślij. Bo może klient pracuje i nie ma go w godzinach, w których Ty do niego jedziesz? Może są inne przyczyny?... Tak czy siak po odwołaniu - SKO (przynajmniej nasze) na pewno uchyliłoby taką decyzję.
Pozdro.
Esia

Napisano: 04 mar 2015, 12:05

Doprecyzuję swoja wcześniejszą wypowiedź. Wyślij klientowi wezwanie z ustalonym terminem wywiadu środowiskowego oraz pouczeniem np. takim:
Ponadto informujemy, że nieobecność w miejscu zamieszkania w wyznaczonym terminie oraz niepoinformowanie pracownika socjalnego o powodzie nieobecności może być uznane za brak współpracy z pracownikiem socjalnym i skutkować odmową przyznania świadczeń w myśl art. 11 ust. 2 ustawy o pomocy społecznej (jednolity tekst: Dz. U. z 2013r poz. 182 ze zm.)
a na dole (pod podpisem osoby uprawnionej) dla pewności jeszcze zacytuj w całości wspomniany artykuł 11 ust. 2.
Grand

Napisano: 04 mar 2015, 12:52

Zgadzam się z Grandem w całości.
Esia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]